TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph – Basel 2018 [cena]

Odświeżona rok temu kolekcja Link wzbogaci się teraz o wariant z czarną lub niebieską tarczą i – co naturalne, biorąc pod uwagę historyczne powiązania TAG Heuera z precyzyjnym pomiarem czasu – komplikacją chronografu.

Sportowa rodzina zegarków Link należała swego czasu do najpopularniejszych w ofercie TAG Heuera. Po raz pierwszy trafiła na rynek w 1987 roku, a 12 miesięcy temu – na okrągłe, 30. urodziny – Szwajcarzy przygotowali nową, przeprojektowaną wersję bazowego modelu Calibre 5 (przeczytacie o nim TUTAJ). Kto jak kto, ale TAG Heuer bardzo mocno związany jest historycznie z chronografami – dlatego kwestią czasu pozostawało kiedy kolekcję Link uzupełni wariant ze stoperem. Długo nie trzeba było czekać: na tegorocznych targach w Bazylei zobaczymy dostępny póki co w dwóch opcjach kolorystycznych Link Calibre 17 Chronograph.

TAG Heuer Link Calibre 5 vs. Calibre 17 Chrono
TAG Heuer Link Calibre 5 vs. Calibre 17 Chrono

Co ciekawe, do stworzenia wersji ze stoperem TAG Heuer wykorzystał dokładnie tę samą kopertę i bransoletę, co przy modelu Calibre 5. Oznacza to, że Link Calibre 17 Chrono otrzyma częściowo polerowaną, a częściowo szczotkowaną, stalową obudowę o średnicy 41 mm, która płynnie przechodzi w bransoletę z rozpoznawalnymi ogniwami w kształcie litery S. W kopertę, prócz koronki, wpasowano podłużne przyciski do obsługi chronografu.

TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph
TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph

Zegarek dostępny będzie z czarną lub niebieską tarczą. W obu przypadkach cyferblat ozdobiono szlifem słonecznym, a widoczne na nim tarczki udekorowano wzorem ślimakowym i rozmieszczono w układzie tri-compax (3-6-9). TAG Heuer zdecydował się również dodać na godz. 4:30 okienko datownika (w wersji niebieskiej z białym, a w wersji czarnej z czarnym dyskiem). Tak stworzony projekt uzupełnią nakładane indeksy oraz korespondujące z nimi stylistycznie centralne wskazówki wypełnione w części luminową.

TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph
TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph

Wykorzystywany we wcześniejszych modelach Link Chronograph mechanizm Calibre 16 w najnowszej odsłonie zastąpił Calibre 17. Konstrukcje różnią się m.in. układem tarczek: 12-6-9 kontra 3-6-9. Tytułowy Calibre 17 to werk na bazie ETY 2894-2 z 42-godzinną rezerwą chodu – ten sam, który wykorzystano w recenzowanej przez nas Monzie. Ma być widoczny przez przeszklony szafir dekla (póki co producent nie udostępnia odpowiednich zdjęć).

Zegarek TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph kosztować będzie 4.450EUR (~19.900PLN) i trafi do polskich salonów w okolicy maja.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph

ProducentTAG Heuer
Nazwa modeluLink Calibre 17 Chronograph
Ref.CBC2110.BA0603 (czarna tarcza), CBC2112.BA0603 (niebieska tarcza)
Mechanizmz automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmuCalibre 17
Rezerwa chodu (h)42
Tarczaczarna lub niebieska
Kopertastal
Średnica (mm)41
Wodoszczelność100m
Pasekbransoleta