TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph – Basel 2018 [cena]

Odświeżona rok temu kolekcja Link wzbogaci się teraz o wariant z czarną lub niebieską tarczą i – co naturalne, biorąc pod uwagę historyczne powiązania TAG Heuera z precyzyjnym pomiarem czasu – komplikacją chronografu.

Sportowa rodzina zegarków Link należała swego czasu do najpopularniejszych w ofercie TAG Heuera. Po raz pierwszy trafiła na rynek w 1987 roku, a 12 miesięcy temu – na okrągłe, 30. urodziny – Szwajcarzy przygotowali nową, przeprojektowaną wersję bazowego modelu Calibre 5 (przeczytacie o nim TUTAJ). Kto jak kto, ale TAG Heuer bardzo mocno związany jest historycznie z chronografami – dlatego kwestią czasu pozostawało kiedy kolekcję Link uzupełni wariant ze stoperem. Długo nie trzeba było czekać: na tegorocznych targach w Bazylei zobaczymy dostępny póki co w dwóch opcjach kolorystycznych Link Calibre 17 Chronograph.

TAG Heuer Link Calibre 5 vs. Calibre 17 Chrono
TAG Heuer Link Calibre 5 vs. Calibre 17 Chrono

Co ciekawe, do stworzenia wersji ze stoperem TAG Heuer wykorzystał dokładnie tę samą kopertę i bransoletę, co przy modelu Calibre 5. Oznacza to, że Link Calibre 17 Chrono otrzyma częściowo polerowaną, a częściowo szczotkowaną, stalową obudowę o średnicy 41 mm, która płynnie przechodzi w bransoletę z rozpoznawalnymi ogniwami w kształcie litery S. W kopertę, prócz koronki, wpasowano podłużne przyciski do obsługi chronografu.

TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph
TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph

Zegarek dostępny będzie z czarną lub niebieską tarczą. W obu przypadkach cyferblat ozdobiono szlifem słonecznym, a widoczne na nim tarczki udekorowano wzorem ślimakowym i rozmieszczono w układzie tri-compax (3-6-9). TAG Heuer zdecydował się również dodać na godz. 4:30 okienko datownika (w wersji niebieskiej z białym, a w wersji czarnej z czarnym dyskiem). Tak stworzony projekt uzupełnią nakładane indeksy oraz korespondujące z nimi stylistycznie centralne wskazówki wypełnione w części luminową.

TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph
TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph

Wykorzystywany we wcześniejszych modelach Link Chronograph mechanizm Calibre 16 w najnowszej odsłonie zastąpił Calibre 17. Konstrukcje różnią się m.in. układem tarczek: 12-6-9 kontra 3-6-9. Tytułowy Calibre 17 to werk na bazie ETY 2894-2 z 42-godzinną rezerwą chodu – ten sam, który wykorzystano w recenzowanej przez nas Monzie. Ma być widoczny przez przeszklony szafir dekla (póki co producent nie udostępnia odpowiednich zdjęć).

Zegarek TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph kosztować będzie 4.450EUR (~19.900PLN) i trafi do polskich salonów w okolicy maja.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Link Calibre 17 Chronograph

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Link Calibre 17 Chronograph
Ref. CBC2110.BA0603 (czarna tarcza), CBC2112.BA0603 (niebieska tarcza)
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 17
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza czarna lub niebieska
Koperta stal
Średnica (mm) 41
Wodoszczelność 100m
Pasek bransoleta