TAG Heuer Autavia UAE Limited Edition [zdjęcia live, dostępność, cena]

Po reedycji kultowej Autavii oraz specjalnej wersji „Jack Heuer” TAG Heuer przygotował trzecią odsłonę modelu, specjalnie na rynek bliskowschodni. Wyróżnia ją inspirowana stylem vintage kolorystyka w „tropikalnych” barwach.

Oparta na historycznej referencji 2446 „Jochen Rindt” reedycja modelu Autavia trafiła na rynek przy okazji tegorocznego Baselworld. O historii jej powstania i wszystkich detalach napisaliśmy obszernie w recenzji, którą znajdziecie TUTAJ. Po seryjnej wersji pojawiła się również edycja na 85. urodziny legendy marki, Jacka Heuera. O tej Autavii w wersji „panda” napisaliśmy z kolei TUTAJ. Na zakończonym właśnie, spektakularnym z wielu powodów (o czym więcej niebawem) Dubai Watch Week, TAG Heuer pokazał niespodziewanie (ale ku entuzjastycznej reakcji gości) trzecią odsłonę zegarka – limitowaną dla rynku Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Autavia for UAE, zainspirowana słońcem i piaskami pustyni, kolorystycznie nawiązuje do uwielbianych i cenionych przez kolekcjonerów vintage modeli „tropical”, w których tarcza (i bezel) z biegiem czasu zmienia swój kolor na lekko wypłowiały brąz. W Autavii brązową, ciepłą barwę ma aluminiowy bezel z 12-godzinną skalą i trzy małe totalizatory na kremowo-srebrnej tarczy. Do zestawu dołożony jest skórzany pasek, który uszyto z karmelowej skóry wielbłądziej.

TAG Heuer Autavia UAE Limited Edition
TAG Heuer Autavia UAE Limited Edition

Technicznie zegarek nie różni się niczym od wspomnianych już, dwóch poprzednich odsłon. Ma tę samą, 42mm kopertę ze stali, szafirowe szkło i szafirowy dekiel, pod którym pracuje manufakturowy kaliber Heuer 02. Powstanie 150 numerowanych egzemplarzy Autavii for UAE, każdy w cenie 21.200 AED (mniej więcej 21.000 PLN). Gdyby wpadła wam w oko niewątpliwie atrakcyjna estetyka zegarka – a są ku temu zdecydowane powody – proponuję skontaktować się z butkiem TAGa w Dubai Mall.