SIHH zmienia się w Watches & Wonders Geneva

W 2020 roku nazwę Salon International de la Haute Horlogerie (SIHH) zastąpi Watches & Wonders Geneva. Przez miłośników zegarków W&W kojarzone jest z targami, które kilka lat temu odbywały się w Hongkongu, a następnie w Miami.

Zaledwie rok temu Grupa Swatch ogłosiła, że rezygnuje z udziału w Baselworld, wycofując z uważanej za największą imprezę targową roku marki takie jak Breguet, Blancpain, Omega, Longines, Rado, Tissot czy Certina (pisaliśmy o tym TUTAJ). W następstwie tej decyzji zmieniono zarząd firmy MCH Group (organizator targów) i rozpoczęto pracę nad zmianą strategii. Jedną z pierwszych decyzji było ogłoszenie o „połączeniu” SIHH z Baselworld tzn. umieszczeniu tych imprez w kalendarzu jedna po drugiej (do poczytania TUTAJ).

Teraz organizator SIHH – Fondation de la Haute Horlogerie (FHH) – obwieścił, że począwszy od 2020 roku odbywające się w Genewie targi zmienią nazwę na Watches & Wonders Geneva.

Czy zmiana ta niesie za sobą rewolucję w samym wydarzeniu? Póki co wydaje się, że nie. Poza zaplanowanymi w halach Palexpo prezentacjami dla dystrybutorów, najlepszych klientów i dziennikarzy nowością będzie seria wydarzeń „In The City”. Mowa głównie o odbywających się w centrum miasta wystawach, wizytach w muzeach, spotkaniach w butikach oraz wycieczkach do manufaktur. Można założyć, że zmiany te docenią głownie postronni odwiedzający, którzy poza otwartym dniem publicznym będą mogli poczuć atmosferę dużej imprezy branżowej.

Jak Watches & Wonders Geneva będzie wyglądało w praktyce przekonamy się pomiędzy 25 a 29 kwietnia 2020 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie: watchesandwonders.com.