SIHH 2015: Audemars Piguet Royal Oak Concept Acoustic Research

Redefiniowanie wielkich komplikacji to zadanie przypominające rozbrajanie bomby, a Audemars Piguet wziął na warsztat chyba najtrudniejszą z nich – repetycję minutową.

Choć na razie Audemars Piguet nie ujawnia zbyt wielu detali swojego nowego, koncepcyjnego projektu, jedno wiadomo na pewno. 8 lat pracy wspólnie z EPFL (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne) i konserwatorium w Genewie zaowocowało stworzeniem zupełnie nowego typu repetycji, opartego w dużej mierze na zasadzie konstruowania instrumentów strunowych. Uzyskany w ten sposób mechanizm, z nowym, niemal idealnie bezgłośnym systemem regulacji, ma wygrywać czystsze, precyzyjniejsze i znacznie głośniejsze dźwięki. AP mówi nawet o repetierze, którego „dźwiękiem będzie się można dzielić z otoczeniem” – jakkolwiek marketingowo to nie brzmi.

Royal Oak Concept Acoustic Research
Royal Oak Concept Acoustic Research

Wszystko to zamknięte będzie w tytanowej, wodoszczelnej kopercie Royal Oaka (44mm, WR 20m) i zestawione z chronografem i tourbillonem. Stylistycznie czasomierz wpisuje się w koncepcyjną serię RO. Komplikacyjnie to coś zupełnie nowego – i znając możliwości studia AP Renaud & Papi, zapewne przełomowego.

Więcej detali, zdjęcia i szczegóły projektu poznamy już niebawem – SIHH 2015 startuje 19 stycznia.