Rolex GMT-Master II „Pepsi” w stali i z bransoletą Jubilee – Basel 2018 [zdjęcia live, cena]

Oto jest – przez wielu wymarzony i wyczekiwany: Rolex GMT-Master II w stali Oystersteel z bransoletą Jubilee. Utrzymany w kolorystyce określanej jako „Pepsi” zegarek otrzymał ponadto nowy mechanizm.

Już jakiś czas przed rozpoczęciem targów Baselworld – jak co rok – wiele osób spekulowało na temat nowości Rolexa. Najczęściej obstawiano stalowego GMT-Mastera II, licząc że uzupełni w ofercie drogą wersję z białego złota. Ku uciesze fanów przewidywania sprawdziły się i wkrótce do salonów trafi Ref. 126710 BLRO.

Rolex Ref. 126710 BLRO
Rolex Ref. 126710 BLRO

40 mm Rolex otrzymał nieco przeprojektowaną kopertę w – jak to określiła marka – bardziej opływowym kształcie oraz z nieco bardziej zwężającymi się i delikatnymi uszami. Wykonano ją ze stali (mówiąc w języku Rolexa: Oystersteel) i zestawiono z obrotowym, dwukolorowym bezelem „Pepsi” wykonanym z jednego kawałka ceramiki (Cerachrom).

Rolex GMT-Master II "Pepsi"
Rolex GMT-Master II „Pepsi”

Doskonałym zabiegiem było dołożenie do zegarka zbudowanej z rzędów 5 ogniw, częściowo polerowanej  a częściowo szczotkowanej, stalowej bransolety Jubilee (występowała w modelach vintage GMT-Master, a teraz pojawia się w DateJustach). Zakończono ją klamrą Oysterclasp z systemem mikroregulacji Easylink (ach, ten Rolex i te jego nazwy…) i co tu dużo mówić – świetnie prezentuje się na nadgarstku.

Rolex GMT-Master II "Pepsi"
Rolex GMT-Master II „Pepsi”

To co bardzo ciekawe – mechanizm – tradycyjnie już pozostaje niewidoczne dla oczu. Pod pełnym deklem zamknięto kaliber 3285 – werk z automatycznym naciągiem, sprężyną Parachrom i wychwytem Chronergy, zwiększającym o 15% efektywność pracy, co finalnie w dużej mierze przekłada się na 70-godzinną rezerwę chodu. Mechanizm poza datą (widoczna pod charakterystyczną lupką na godz. 3) i standardowym wskazaniem godzin, minut i sekund pozwoli na odczyt czasu w drugiej strefie. W tym celu dołożono dodatkową, czerwoną, centralną wskazówkę pracującą w trybie 24-godzinnym (jej ustawianie odbywa się w godzinnych skokach), skorelowaną z obracającym się w dwóch kierunkach, czerwono-niebieskim bezelem.

Rolex GMT-Master II „Pepsi” 126710 BLRO został wyceniony na 8.800CHF (~37.000PLN) i śmiało – na podstawie zainteresowania jakie wzbudza – można powiedzieć, że będzie jednym z hitów Baselworld 2018. W salonach marki na całym świecie już ustawiły się potężne kolejki chętnych.

Rolex GMT-Master II "Pepsi"
Rolex GMT-Master II „Pepsi”

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Rolex GMT-Master II "Pepsi"

Producent Rolex
Nazwa modelu GMT-Master II "Pepsi"
Ref. 126710 BLRO
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 3285
Rezerwa chodu (h) 70
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 40
Wodoszczelność 100m
Pasek bransoleta