Ralph Lauren 867 35mm [cena]

Sławny amerykański projektant Ralph Lauren pewnie nie kojarzy Wam się z zegarkami, co nie zmienia faktu, że od kilku już lat sukcesywnie rozwija sygnowaną własnym nazwiskiem markę Swiss Made. 867 to autorskie dziecko Laurena, teraz pokazane w odświeżonej, stalowej wersji.

Na CH24.PL bardzo rzadko piszemy o zegarkach fashion. Ten segment rynku oczywiście ma swoich zwolenników i niemały wolumen sprzedaży – ale to niekoniecznie to, czym się interesujemy i co cenimy. Michael Kors na kobiecym nadgarstku może i wygląda dobrze, ale z jakościowym zegarkiem ma wspólnego tyle, co nic. Jest jednakowoż w segmencie modowym kilka chlubnych wyjątków, a jeden z nich to działająca od 9 lat dywizja zegarkowa marki Ralph Lauren. O tworzonych przez nią modelach też nie pisaliśmy przesadnie często – ale właśnie pokazali zegarek, przez który ten stan rzeczy wypada zmienić.

Ralph Lauren 867 35mm
Ralph Lauren 867 35mm

Od premiery kilku pierwszy modeli, projektowanych podobno ręką samego 78-letniego obecnie Laurena, zegarkom nie można było odmówić własnego charakteru i pomysłu, który nie powiela tradycyjnych wzorców i kanonów. Lauren inspirował się na zmianę otaczającymi go przedmiotami, swoją potężną kolekcją starych samochodów oraz architekturą. Klasyczna linia 867 powstała jako hołd złożony zaprojektowanemu w stylu art déco salonowi flagowemu firmy przy Madison Avenue w Nowym Jorku.

Ralph Lauren 867 35mm
Ralph Lauren 867 35mm

Nowa odsłona modelu to przede wszystkim nowy, 35mm rozmiar kwadratowej koperty i dwie opcje: stalowa bransoleta albo skórzany pasek. Referencje są w sumie 4 – dwie z lakierowaną, błyszczącą, czarną tarczą i dwie z białą tarczą. Rozmiar koperty może Wam się wydać nieco niedzisiejszy, ale pamiętać trzeba, że 35mm w kwadracie nosi się inaczej, niż 35mm, okrągły zegarek. Klasyczną formę 867 podkreśla także raptem 8.9mm grubości. Co interesujące, zależnie od koloru cyferblatu koperta i bransoleta wykończone są albo szczotkowaniem (wersja biała) albo pełną polerką (wersja czarna).

Ralph Lauren 867 35mm
Ralph Lauren 867 35mm

Kwadratowa tarcza prezentuje charakterystyczną dla wielu projektów Laurena mieszankę arabskich i rzymskich indeksów, geometryczną formę i elegancki, ale „charakterny” minimalizm. Czas odmierza skromna para breguetowskich, lakierowanych wskazówek. Szczególnie kompozycja czerni na jasnym, lekko kremowym tle wygląda stylowo.

kaliber RL 300-1
kaliber RL 300-1

Za pracę zegarków odpowiada bazujący na kalibrze Sellita mechanizm RL 300-1 z automatycznym naciągiem i 42h rezerwy chodu. Jego wykończenie – na czele z pasami genewskimi i perłowaniem – widać przez okrągłe okienko dekla.

Za 867 35mm na pasku trzeba zapłacić 4.400 EUR (~18.500 PLN). Wersja na bransolecie to wydatek 4.750 EUR (~20.000 PLN).