Rado HyperChrome Diamonds

Ceramika, która się nie starzeje, diamenty i anatomiczne kształty – dzięki supernowoczesnym materiałom model HyperChrome Diamonds marki Rado ma szansę zachować wieczną młodość.

Firma Rado wie wszystko o ceramice i co jakiś czas zaskakuje wszystkich nowymi pomysłami, którymi później inspirują się inni producenci. Dlaczego akurat ceramika? Odpowiedź jest prosta: filozofia marki Rado opiera się na trwałości i nieprzemijającej urodzie jej zegarków. Od kilkudziesięciu lat, a dokładnie od 1986 roku, w pracowniach Rado trwają badania nad nowoczesnymi materiałami, dzięki którym czasomierze właściwie się nie starzeją. Opracowana w laboratoriach receptura na specjalną, odporną na zarysowania ceramikę (tzw. ceramikę hightech) to tajemnica firmy. Ale tajemnicą nie jest, że ten materiał jest twardszy niż wszystkie metale, a wykonane z niego zegarki nawet po wielu latach noszenia wyglądają jak nowe.

Rado HyperChrome Diamonds
Rado HyperChrome Diamonds

Także HyperChrome Diamonds z najnowszej kolekcji ma zagwarantowaną wieczną młodość. Jego 36-milimetrowa koperta (spora jak na damski model) i bransoleta zostały wykonane z brązowej ceramiki plazmowej, polerowanej na wysoki połysk. Aby osiągnąć taki efekt, materiał musiał być m.in. obrabiany w temperaturze sięgającej aż 20 000 stopni Celsjusza (w takich warunkach zmienia się struktura molekularna spieku). Dopiero wtedy powstała ta specyficzna, chłodna barwa.

Rado HyperChrome Diamonds
Rado HyperChrome Diamonds

W modelu HyperChrome Diamonds w roli głównej występują różne odcienie brązu i diamenty (pierścień jest wysadzany 56 brylantami) przyprawione ciepłą barwą różowego złota (powłoka PVD). W tym kolorze są utrzymane wskazówki, indeksy godzinowe, pierścień otaczający tarczę i koronka. Na szarej tarczy pozornie niewiele się dzieje, ale przyglądając się jej dokładniej zauważyć można, że ruchome są nie tylko wskazówki, ale też mała kotwica – znak rozpoznawczy modeli mechanicznych marki Rado. Tutaj za wszystkie funkcje odpowiada mechanizm z automatycznym naciągiem i 38-godzinną rezerwą chodu, widoczny przez przezroczysty dekiel.

Rado HyperChrome Diamonds
Rado HyperChrome Diamonds

HyperChrome Diamonds jest w pewnym sensie zegarkiem uniwersalnym: może być noszony na co dzień, będzie pasował do wieczorowej kreacji lub stroju mniej formalnego. Dobrze układa się na przegubie i szybko dostosowuje do temperatury ciała, a jego jedyną wadą (choć dla niektórych raczej zaletą) jest fakt, że pochodzi z limitowanej serii 600 egzemplarzy.

Rado HyperChrome Diamonds
Rado HyperChrome Diamonds