Oris Robert Kubica Limited Edition [dostępność, cena]

Z okazji powrotu do Formuły 1 najbardziej utalentowanego polskiego kierowcy wyścigowego – Roberta Kubicy – firma Oris przygotowała dedykowany mu, limitowany do 250 egzemplarzy zegarek.

Polskie akcenty w świecie zegarków zawsze cieszą. W przypadku Orisa to nie pierwszy raz – wcześniej firma przygotowała dwie serie zegarków poświęconych grupie akrobacyjnej „Żelazny”, o których przeczytacie TUTAJ. Pierwszy raz za to współpraca skupi się na osobie – w tym przypadku Robercie Kubicy. Co prawda Polak chwilowo jest tylko trzecim kierowcą teamu Williams, ale Oris zdaje się dmuchać na zimne i wierzyć w rychły powrót Roberta do regularnego ścigania.

Oris Robert Kubica LE
Oris Robert Kubica LE

Zegarek Oris Robert Kubica Limited Edition otrzymał stalową kopertę o średnicy 42 mm i klasie wodoszczelności 100 metrów. Pod frontowe, szafirowe szkiełko z antyrefleksem trafiła czarna tarcza z białą podziałką minutową, białymi, wypełnionymi Super-LumiNovą indeksami godzinowymi oraz towarzyszącymi im czerwonymi cyframi. Poza centralnymi wskazówkami (godzinowa i minutowa z substancją świecącą plus czerwony sekundnik) na cyferblacie znalazło się także podwójne okienko, z którego odczytać można dzień i datę. To co najważniejsze dla rodzimych miłośników motoryzacji, to podpis Roberta Kubicy, który nadrukowano w dolnej części tarczy. Całość zestawiona została z gumowym paskiem.

Oris Cal. 735
Oris Cal. 735

Podpis Kubicy trafił również (w formie graweru wypełnionego farbą) na przeszklony dekiel z mineralnego szkiełka. Jednostką napędową zegarka – zachowując wyścigowe analogie – jest Cal. 735, czyli mechanizm na bazie Sellity SW 220-1 (4Hz, 38 godzin rezerwy chodu).

Oris Robert Kubica LE
Oris Robert Kubica LE

Zegarek trafi do sprzedaży w połowie października. Za jedną z 250 sztuk trzeba będzie zapłacić 4.990PLN. A najbliższy weekend F1 już od 5 października na legendarnym torze Suzuka w Japonii. Niestety jeszcze bez Roberta Kubicy,

Oris Robert Kubica Limited Edition

Producent Oris
Nazwa modelu Robert Kubica Limited Edition
Ref. 01 735 7740 4184 RS
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 735
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 42
Wodoszczelność 100m
Pasek gumowy
Limitacja 250