CERTINA i Robert Kubica PR Event Warszawa

1 września w Warszawie odbyła się konferencja prasowa marki CERTINA z udziałem Roberta Kubicy. Zorganizowana już po raz 5 impreza, tym razem poświęcona była nowej, limitowanej edycji modelu DS Action Robert Kubica. W evencie uczestniczyła redakcja CH24.PL.

foto: certina.com
foto: certina.com

Wśród gości imprezy, oprócz samego Roberta Kubicy, kierowcy BMW Sauber F1 Team, nie mogło zabraknąć prezesa CERTINY Adriana Brosshard’a, szefa CERTINA Polska Tomasza Kruka oraz licznego grona dziennikarzy. Clue zorganizowanej na Warszawskim Lotnisku Bemowo konferencji była prezentacja najnowszej odsłony limitowanego zegarka DS Action dedykowanego polskiemu kierowcy.

foto: certina.com
foto: certina.com

Po otrzymaniu zegarka, opatrzonego numerem 1/4000, Robert Kubica odpowiedził na szereg pytań dotyczących obecnego oraz przyszłego sezonu Formuły 1. Pytano m.in. o najlepsze w sezonie, 4 miejsce na torze Spa Francorchamps podczas GP Belgii, o ogólną postawę zespołu w zbliżającym się do końca sezonie 2009 i plany na nadchodzący, kolejny sezon. Pytanie o ewentualną przyszłość współpracy CERTINY z polskim zawodnikiem, wobec rezygnacji koncernu BMW z udziału w F1, zadano także Adrianowi Brosshardowi. Z jego odpowiedzi wynika, że marka nadal chce wspierać Roberta w rozwoju jego kariery, jeśli tylko przyszłoroczna sytuacja na to pozwoli.

Na zakończenie spotkania zorganizowano mini-wyścig  na torze kartingowym, w którym udział wzięło 10 wylosowanych dziennikarzy.

DS Action Robert Kubica Limited Edition

foto: certina.com
foto: certina.com

Limitowany do 4000 indywidualnie numerowanych egzemplarzy czasomierz z linii DS. Action jest trzecim poświęconym Robertowi Kubicy zegarkiem wyprodukowanym przez markę CERTINA. W emanującej sportowym charakterem, mierzącej 42.5 mm kopercie z satynowanej stali pracuje kwarcowy szwajcarski kaliber ETA G10.211 z funkcją chronografu.

Nowy zegarek CERTINA DS Action – Robert Kubica Limited Edition reprezentuje to, co najlepsze w ekstremalnie sportowym stylu. Czasomierz emanuje dynamizmem w estetyce perfekcyjnie odpowiadającej klimatowi wyścigów Formuły 1. Śmiałe, ale harmonijnie współgrające kolory tarczy i jaskrawego pierścienia lunety przypominają barwy kasku Kubicy. DS Action, to unikalny chronometr zamknięty w stalowej kopercie o czystych liniach i pokaźnej średnicy. Jego sportowy, rowkowany pierścień lunety obraca się tylko w jednym kierunku, ma jasno pomarańczową powierzchnię z wyraźną i czytelną skalą tachymetru. Ponadprzeciętną odporność zegarka zapewniają zakręcana koronka i przyciski ukryte w kołnierzykach z czarnego PVD. Na tarczy o strukturze włókna węglowego umieszczono datownik ulokowany na godzinie 6. Indeksy, podobnie jak wskazówki godzinowa i minutowa są trójwymiarowe i pokryte luminescencyjną substancją Superluminova, wykorzystaną także do wykończenia dużej cyfry 12. Pomiary chronografu można odczytać dzięki ciekawej grze kontrastów. Grafitowe, giloszowane liczniki mają pomarańczowe wskazówki, a subtarcza minutnika dodatkowe niebieskie detale. Zegarek chroniony przez pokryte powłoką antyrefleksyjną szafirowe szkło może pochwalić się pełnym systemem Certina DS+ i wodoszczelnością do 200m. Status limitowanej edycji podkreślono na tarczy, a dekiel dodatkowo zdobi grawerunek podpisu Roberta Kubicy, napis o treści “Official Robert Kubica Watch”, logo Certina oraz indywidualny numer zegarka. Model ten wyposażono w sportowy, kauczukowy pasek z zapięciem bransoletowym z opcją przedłużenia dla nurków.

Robert Kubica o nowym modelu powiedział: „ zegarek jest o zdecydowanie sportowym charakterze, a więc jak najbardziej odpowiadający mojemu stylowi”.

Na polskim rynku czasomierz pojawi się pod koniec września.

Informacje techniczne

 

foto: certina.com
foto: certina.com

Mechanizm:
ETA G10.211, kwarcowy, z funkcją chronografu

Funkcje:
wskazanie godzin, minut, mała sekunda, centralna sekunda oraz liczniki (30 minutowy i 1/10 sekundy) chronografu

Koperta:
42.5mm; wykonana ze stali, satynowana, stalowa koronka z logo firmy, stalowe przyciski chronografu, stalowy bezel

Dekiel:
stalowy, grawerowany, z podpisem Roberta Kubicy, indywidualnym numerem zegarka oraz logo CERTINA

Tarcza:
czarna, karbonowa;  mała sekunda na godzinie 6; totalizator chronografu na godzinie 3 i 9, skala tachometru na zewnętrznym pierścieniu, datownik

Szkiełko:
szafirowe z powłoką antyrefleksyjną

Wodoszczelność:
200 metrów (20 barów)

Pasek:
kauczukowa bransoleta z zapięciem motylkowym, opcjonalnie stalowa bransoleta (w zestawie)

źródło: CERTINA
tekst i opracowanie: Łukasz Doskocz