MeisterSinger Circularis Automatic – Basel 2016 [zdjęcia live, cena]

Circularis – jednowskazówkowiec z nakręcanym ręcznie mechanizmem MeisterSingera – zadebiutował 2 lata temu. Teraz firma postanowiła zaprezentować wersję z nowym, automatycznym kalibrem MSA01.

Circularis to zegarek, który z pewnością zapisze się dużymi zgłoskami w historii niemieckiego MeisterSingera. Bazująca do 2014 roku na werkach od zewnętrznych dostawców firma, dzięki własnemu mechanizmowi MSH01 zrobiła pierwszy krok w kierunku niezależności i odróżnienia się od innych (więcej o tym zagadnieniu przeczytacie w naszej recenzji Circularisa dostępnej TUTAJ). Kolejnym posunięciem było stworzenie werku bazującego na tej samej architekturze, ale z naciągiem automatycznym. Udało się to w tym roku, a pierwszym zegarkiem z kalibrem MSA01 jest… również Circularis.

MeisterSinger Circularis Automatic
MeisterSinger Circularis Automatic

Dostępnych będzie kilka wersji kolorystycznych zegarka – z tarczą niebieską, antracytową, w kolorze kości słoniowej i bordeaux. Wszystkie modele opakowano w 43mm kopertę o wysokości 13,5mm i klasie wodoodporności 50m. Nowego Circularisa przyszli nabywcy otrzymają w komplecie z paskiem ze skóry aligatora, zakończonym podwójną klamrą na zatrzask.

Jako, że zegarek wizualnie przypomina mocno testowanego przez nas Circularisa skupmy się na tym co najważniejsze – nowym mechanizmie. Można go częściowo zobaczyć przez przeszklony dekiel zegarka, a my pokazujemy jak prezentuje się w całości.

MeisterSinger - kaliber MSA01
MeisterSinger – kaliber MSA01

Aby wahnik nie zasłaniał tak dużej części mechanizmu, Meistersinger zdecydował się zastosować szkieletowanie o kształcie, przywodzącym na myśl logo firmy. Dodatkowo rotor wyprofilowano tak (widoczne wycięcia w kształcie półkola), aby w pełnej krasie można było podziwiać dwa, połączone ze sobą bębny sprężyny.

MeisterSinger - kaliber MSA01
MeisterSinger – kaliber MSA01

MSA01 to werk o średnicy 32,7mm i wysokości 6,4mm. Bazuje na 29 kamieniach i pracuje z częstotliwością 4Hz. Dzięki zastosowaniu dwóch, pokaźnej wielkości bębnów może zmagazynować energię niezbędną do utrzymania zegarka przy pracy przez 120 godzin, czyli 5 pełnych dni.

Model MeisterSinger Circularis Automatic wyceniono na 4.498EUR (~20.000PLN).