MeisterSinger Adhaesio

Niemiecki MeisterSinger pokazał w tym roku model umożliwiający odczyt daty i czasu w drugiej strefie czasowej. Wszystko w zgodzie z DNA marki tzn. z wykorzystaniem tylko jednej wskazówki.

Recenzowany niedawno zegarek Circularis wzbudził wśród czytelników CH24.PL spore zainteresowanie. Dlatego postanowiliśmy pokazać Wam inną, nieco bardziej „rozbudowaną” propozycję producenta z Münster – model Adhaesio.

MeisterSinger Adhaesio
MeisterSinger Adhaesio

W 40mm, stalowej kopercie (WR50m) o klasycznym, okrągłym kształcie zamknięto tarczę, której zewnętrzna skala stanowi niejako znak rozpoznawczy marki MeisterSinger. Tworzą ją umieszczone co 5 minut indeksy oraz towarzyszące im cyfry arabskie pełniące rolę indeksów godzinowych (w przypadku cyfr 1 – 9 poprzedzono je dodatkowym zerem). Idąc w stronę centralnej części tarczy napotkamy dwa pracujące niezależnie dyski. Pierwszy z nich z cyframi 1 – 31 to datownik, a drugi wyskalowany od 01 do 24 odpowiada za wskazanie czasu w drugiej strefie czasowej. Odczytu dokonujemy na godz. 12, gdzie w towarzystwie wspomnianych, obrotowych elementów na tarczę trafiły trójkątne znaczniki. Ustawienia czasu jak i dysków regulowane są za pomocą koronki.

MeisterSinger Adhaesio
MeisterSinger Adhaesio

Zegarek dostępny będzie z tarczą czarną, białą, niebieską (szlif słoneczny) lub w kolorze kości słoniowej. Poszczególne wersje różnią się od siebie ponadto barwą dysków daty i drugiej strefy plus wykorzystanej na nich czcionki oraz kolorem trójkątnych znaczników (czerwony lub niebieski).

MeisterSinger Adhaesio
MeisterSinger Adhaesio

Mechanicznie MeisterSinger Adhaesio napędza automatyczna ETA 2893-2 z 38-godzinną rezerwą chodu. Werk widać przez przeszklony, dokręcany śrubami dekiel. Zegarek zestawiono ze skórzanym paskiem i ceną na metce (około) 10.000PLN.

MeisterSinger Adhaesio
MeisterSinger Adhaesio