MB&F T-Rex [dostępność, cena]

Butikowy MB&F zaprezentował właśnie kolejny owoc swojej długoletniej współpracy z manufakturą L’Epee. Tym razem jest to stołowy zegar z nogami inspirowanymi… tymi od dinozaura.

Za każdym razem, gdy Max Büsser i jego przyjaciele siadają do kolejnego projektu, można się spodziewać nietuzinkowego efektu końcowego. Kiedy tymi przyjaciółmi okazuje się być akurat L’Epee, pewne jest, że światło dzienne ujrzy coś, co przynajmniej połowa z Was z przyjemnością ustawiłaby na swoim biurku. L’Epee razem z MB&F tworzy finezyjne zegary i pozytywki, formowane jak obiekty rodem z filmów s-f, tudzież dziecięcych fantazji Büssera. Tym razem jednak ciężko o nich mówić – chyba, że ktoś z ekipy projektantów śnił o goniącym go Tyranozaurze.

MB&F T-Rex
MB&F T-Rex

T-Rex, to jak słusznie sugeruje nazwa, zegar inspirowany tym prehistorycznym drapieżnikiem. Za projektem stoi designer Maximilian Maerten, który w młodości wyjątkowo fascynował się filmem „Park Jurajski”. Swój zachwyt przekuł na trójwymiarowy, mechaniczny projekt zegara, którego elementy podobno nawiązują do rzeczywistego szkieletu Tyranozaura. Jakby tego było mało, tarcza zegara, zrobiona z ręcznie dmuchanego szkła Murano, to odniesienie do kosmosu. Cały centralny korpus z zamkniętym w środku mechanizmem ma być jak statek kosmiczny, a szklana, wklęsła kopuła jak czarna dziura.

MB&F T-Rex
MB&F T-Rex

Mierzący 30 cm T-Rex zrobiony został ze stali oraz pokrytego palladem mosiądzu. Mechaniczny „mózg” konstrukcji, zbudowany przez L’Epee, ma 8 dni rezerwy chodu, tradycyjny balans i ręcznie nakręcaną sprężynę.

MB&F T-Rex
MB&F T-Rex

Oparty na dwóch nogach, 2-kilogramowy T-Rex powstanie w trzech wersjach – ze szklaną kopułą w kolorze zielonym, niebieskim albo czerwonym. Jeden egzemplarz to koszt 22 500 CHF (~99 400 PLN) plus VAT.