Laurent Ferrier Galet Square Only Watch 2015

6. edycja Only Watch odbędzie się pod koniec roku w Genewie, a jednym z pierwszych jej uczestników, który pokazał swój zegarek, jest manufaktura Laurent Ferrier.

Only Watch, organizowana przez Monakijskie Stowarzyszenie do Walki z Dystrofią Mięśniową charytatywna aukcja zegarków, to jedno z dumniejszych przedsięwzięć branży zegarkowej. W pełni zgadzamy się ze stwierdzeniem, że „luksus powinien dzielić się z potrzebującymi” i dlatego też opisywaliśmy już obszernie poprzednie edycje tej odbywającej się co 2 lata imprezy TUTAJ. Tegoroczna, 6. już edycja Only Watch zmieni nieco swoją formułę i przeniesie się z Księstwa Monako do Genevy, pod auspicje domu aukcyjnego Phillips (w miejsce Antiquorum) ze wsparciem eksperckim duetu Bacs&Russo. To ten dom zorganizował w maju rekordową, inauguracyjną aukcję unikatowych Rolexów, o której szeroko pisaliśmy TUTAJ.

7 listopada w Genewie odbędzie się finałowa licytacja Only Watch, a swoje zegarki – unikaty przygotowywane w jednym egzemplarzu specjalnie na to wydarzenie – zaprezentuje w sumie 40 partycypujących marek. Jedną z nich, od 3 edycji, jest Laurent Ferrier.


Galet Square Only Watch 2015

Na tegorocznym Baselworld Laurent Ferrier pokazał swój zupełnie nowy projekt – Galet Square. Zegarek sygnowany logo LF pierwszy raz dostał nie okrągłą, a ukształtowaną w formie tzw. poduszeczki kopertę ze stali, która dotychczas była w ofercie firmy nieobecna. Ładnie wyobloną, 41mm kopertę zestawiono z minimalistycznymi tarczami i automatycznym, nakręcanym mikrowahnikiem kalibrem FBN 229.01 z krzemowym wychwytem i 3-dniową rezerwą chodu, a więcej o samym modelu znajdziecie TUTAJ.

Na Only Watch manufaktura zaprojektowała zupełnie nową stylistycznie, ale jakże piękną wersję kwadratowego Galet. Koperta to mniej więcej ta sama, 41mm konstrukcja z nowymi, prostymi uszami, zakończonymi złotymi, półkolistymi osłonami wpustów na teleskopy. Kompletnie nowa jest natomiast tarcza, inspirowana klasycznymi zegarkami z pierwszej połowy ubiegłego wieku.

Laurent Ferrier Galet Square Only Watch 2015
Laurent Ferrier Galet Square Only Watch 2015

Podzielony na sektory cyferblat ma satynowaną kołowo i liniowo powierzchnię w dwóch odcieniach srebra, dyskretny ring minutowy z niebieskimi indeksami, namalowaną czarną podziałkę godzinową i tarczkę małej sekundy na godz.6. Kompozycję dopełniają złote, czernione wskazówki o kształcie oryginalnie określanym jako „assegai-shaped”. Jedyne subtelne zaznaczenie przeznaczenia czasomierza to mały napis „Only Watch 2015” na godz.6, w miejscu, gdzie zazwyczaj umieszcza się znaczek Swiss Made.

Pozostałe unikaty tegorocznego Only Watch opiszemy niebawem.

Więcej o akcji możecie przeczytać na jej oficjalnej stronie TUTAJ.