Frederique Constant Healey GMT 24H

W kategorii budżetowych zegarków świetnej jakości Frederique Constant nie ma sobie równych. Healey GMT 24H to kolejny owoc związku marki z klasyczną motoryzacją.

Frederique Constant to manufaktura, którą cenić trzeba zdecydowanie za konsekwentne stawianie na bardzo dobrej jakości szwajcarskie zegarmistrzostwo w cenie adekwatnej nawet dla dużo mnie zamożnego klienta. Szwajcarskie zegarki z reguły bywają drogie (albo bardzo lub astronomicznie drogie) ale ponieważ branża jest mocno zróżnicowana, to i na tej tzw. dolnej półce znajdziemy propozycje jak najbardziej godne uwagi. Jedną z nich jest nowy model genewskiego Frederique’a Constanta – Healey GMT 24H.

Pierwszy człon nazwy zegarka to, jak pewnie wielu z Was dobrze się domyśla, nazwa małego, brytyjskiego producenta samochodów – Austin-Healey. FC jest mocno związane z samochodami, a nowy model to nawiązanie do Healey’a NOJ393.

Healey NOJ393 / foto:flickr.com
Healey NOJ393 / foto:flickr.com

Okrągła, klasyczna koperta czasomierza ma 42mm średnicy (WR 50m), dużą koronkę na godz. 3, pełny dekiel z wygrawerowaną sylwetką auta i małym okienkiem nad balansem mechanizmu oraz skórzany pasek z charakterystycznymi, dużymi otworami, białym przeszyciem i tradycyjną klamerką. Dostępna będzie w dwóch wariantach – w stali i stali pokrytej szczerym, różowym złotem.

Healey GMT 24H
Healey GMT 24H

Tarcza, czarna lub srebrna do wyboru, to giloszowany środek z logo Austin-Healey na godz. 6, okienko datownika na godz. 3, nakładane indeksy godzinowe z Luminovą i cztery centralnie zamocowane wskazówki: godzinowa, minutowa, sekundnik i wskazówka GMT. Z tą ostatnią koresponduje 24h ring dookoła cyferblatu.

Wskazania modelu napędza automatyczny kaliber FC-350 z modułem GMT w całości zaprojektowanym i wykonanym przez Frederique Constant. Werk ma 38h rezerwy chodu i szybką korektę wskazówki godzinowej – komplikację przydatną przy częstych zmianach strefy czasowej.

Healey GMT 24H
Healey GMT 24H

Obie wersje Healey GMT 24H – stalowa i złota – powstaną w limitowanych seriach 2888 egzemplarzy każda, w zestawie z małym modelem wspomnianego, zielonego Austina. Za tańszy wariant trzeba będzie zapłacić 1.550CHF (~5280PLN).