Eterna Pulsometer Limited Edition 1942

Odświeżanie historycznych modeli jest jednym ze sposobów wielu zegarkowych manufaktur na przypomnienie lat świetności swojego istnienia. Eterna stworzyła w tym celu kolekcję Heritage, zawierającą na chwilę obecną dwa modele czasomierzy, w tym wyposażony w skalę pulsometru zegarek Pulsometer Limited Edition 1942.

foto: Eterna
foto: Eterna

Zegarek, który do sprzedaży ma trafić jesienią tego roku, charakteryzuje tradycyjne dla Eterny wzornictwo, styl i podejście do wysokiej klasy zegarmistrzostwa, z jakiego słynie powstała w 1856 roku marka. Pulsometer Limited Edition 1942, to wyposażony w chronograf czasomierz bazujący na modelu pierwszy raz zaprezentowanym, jak sama nazwa wskazuje, w roku 1942. Utrzymana w dość egzotycznej kolorystyce (biała tarcza z seledynowymi oraz niebieskimi elementami) tarcza „wyposażona” jest w dużą, czytelną skalę pulsometru. Sam chronograf posiada centralną wskazówkę sekundową oraz licznik 30 minutowy. Dodatkowo projektanci umieścili na tarczy wskazanie datownika (na godzinie 6).

Zegarek napędza mechaniczny kaliber ETA 2894-2 z komplikacją chronografu. Jego podstawowe parametry to 42h rezerwy chodu, balans pracujący z częstotliwością 28.800 wahnięć/h oraz 37 kamieni. Jego pracę można obserwować przez szafirowy dekiel z powłoką antyrefleksyjną.

Limitowany do 1942 egzemplarzy zegarek (numer każdego egzemplarza został wygrawerowany na deklu) dostępny będzie na czarnym, skórzanym pasku (aligator typu Louisiana). Jak wspomniałem wcześniej, na rynku pojawi się na jesieni.

źródło: Eterna
opracowanie: Łukasz Doskocz