Chopard Happy Sport – Basel 2018

Tarcza z delikatnej macicy perłowej, nad nią pięć ruchomych diamentów, a pod nią całkiem nowy mechanizm pochodzący z własnej manufaktury – tak wygląda najnowszy Happy Sport, zegarek, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

Zegarka Happy Sport nie byłoby w kolekcji marki Chopard, gdyby w 1976 r. nie powstał model Happy Diamonds z charakterystycznymi, ruchomymi diamentami na tarczy. W 1993 r., koncepcja serii Happy Diamonds została na nowo zinterpretowana przez Caroline Scheufele, dyrektor artystyczną firmy Chopard. I tak powstał Happy Sport, jak wskazuje nazwa – sportowa wersja znanego modelu. Czym się różnią oba zegarki? W pierwowzorze, diamenty poruszają się idealnie dookoła tarczy, natomiast w zegarku Happy Sport ruch kamieni szlachetnych nie jest aż tak uporządkowany. Aby diamenty nie naruszyły wskazówek, kamienie zostały umieszczone między dwoma szafirowymi szkłami. W ten sposób powstał interesujący efekt: na tarczy cały czas coś się dzieje i kiedy zegarek się porusza, za każdym razem kamienie inaczej się układają.

Chopard Happy Sport
Chopard Happy Sport

Kolejną cechą charakterystyczną modelu Happy Sport jest jego różnorodność: zegarek jest dostępny w stalowej kopercie, w obudowie ze stali łączonej z różowym złotem lub z różowego złota (średnica 30 mm), w wersjach z diamentami na pierścieniu lub bez. Tworząca interesujące tło dla ruchomych diamentów tarcza jest zrobiona z macicy perłowej w kolorze białym, różowym lub niebieskim. Kiedy obrócimy zegarek od strony dekla, zobaczymy pracujący pod nim, nowy mechanizm stworzony we własnej manufakturze z okazji 25-lecia zegarka Happy Sport. Kaliber 09.01-C ma 42-godzinną rezerwę chodu i powstał w warsztatach Chopard’a z myślą o mniejszych, damskich modelach. Takich, jak najnowsze wersje Happy Sport, łączące zegarmistrzostwo z prawdziwego zdarzenia ze sztuką jubilerską. W zależności od wersji, zegarek jest oferowany z białym, niebieskim lub różowym paskiem uszytym ze skóry aligatora o matowym wykończeniu.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Chopard Happy Sport

Producent Chopard
Nazwa modelu Happy Sport
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 09.01-C
Rezerwa chodu (h) 42
Tarcza biała, różowa lub niebieska
Koperta stal, stal i różowe złoto, różowe złoto
Średnica (mm) 30
Pasek skórzany