CERTINA DS1 Limited Edition

Z okazji jubileuszu powstania opracowanego przez szwajcarską markę CERTINA systemu Double Security (DS) firma prezentuje automatyczny model DS1 w limitowanej edycji 5000 egzemplarzy.

Przez ostatnie pięćdziesiąt lat litery „DS” w znaczący sposób przyczyniły się do budowy reputacji marki CERTINA. Inicjały te są symbolem jakości, a także wartościową pamiątką pierwszej kolekcji DS1, wprowadzonej na rynek w 1960 roku. Z okazji oficjalnej rocznicy powstania koncepcji Double Security szwajcarski producent zaprezentował nowy DS1 Automatic.

foto: certina
foto: certina

Czasomierz, dostępny w limitowanej ilości 5000 egzemplarzy wyróżniać się będzie ozdobionym grawerunkiem wahnikiem oraz metaliczną, antracytową tarczą ozdobioną szlifem słonecznym. Poza tymi elementami zegarek przedstawia klasyczny dla linii DS1 design retro z elementami nowoczesnego wzornictwa. Na tarczy z nakładanymi indeksami widnieje podkreślający wyjątkowość czasomierza napis Limited Edition.

Wykonaną z satynowanej stali kopertę o średnicy 39 mm wieńczy szafirowe, wypukłe szkło z powłoką antyrefleksyjną. Koronka udekorowana jest tradycyjnym logo CERTINY. Przez przeszklony dekiel obserwować można pracę kalibru ETA 2824-2 z naciągiem automatycznym.

Zegarek, którego każdy egzemplarz jest opatrzony indywidualnym numerem oraz certyfikatem, dostępny jest na skórzanym, brązowym pasku z zapięciem motylkowym z zabezpieczeniem. Całość zapakowana jest w estetyczne, specjalnie przygotowane pudełko.

Informacje techniczne

Mechanizm:
ETA 2824-2 z naciągiem automatycznym

Funkcje:
wskazanie godzin, minut,  sekund , wskazanie daty

Koperta:
39mm; wykonana ze stali, satynowana; koronka stalowa z logo marki

Dekiel:
ze stali, przeszklony

Tarcza:
antracytowa, z nakładanymi indeksami; wskazanie daty na między godziną 4 a 5

Szkiełko:
wypukłe, szafirowe z powłoką antyrefleksyjną

Wodoszczelność:
100 metrów (10 barów)

Pasek:
skórzany, brązowy, z zapięciem motylkowym z zabezpieczeniem

Limitacja:
5000 sztuk

Numer referencyjny:
C.006.407.16.081.00

źródło: Certina
opracowanie: Łukasz Doskocz