CERTINA DS First Lady Ceramic

Najnowsza edycja modelu DS First Lady została wzbogacona przyjemną w dotyku ceramiką. Wykonano z niej centralne ogniwa bransolety, pierścień lunety oraz zwieńczenie koronki.

DS First Lady odkrywa swój charakter i unikalność w sportowym i dynamicznym stylu. Polerowaną kopertę ze stali szlachetnej wieńczy ceramiczny pierścień z naniesioną skalą minutową w pięciominutowych odstępach. Z tego samego, wytrzymałego materiału wykonano ozdobne wykończenie koronki w kształcie cabochon oraz centralne ogniwa trójrzędowej bransolety, dopełniające ciekawy obraz zegarka. DS First Lady nie spadnie z ręki dzięki zapięciu zabezpieczonemu dwoma przyciskami. Tarcza czasomierza jest przejrzysta i czytelna. Godziny wskazują indeksy w kształcie piramidek. Dzięki białej barwie ceramiki wykorzystanej do wykończeń pierścienia i bransolety wersja zegarka z chronografem ma lekki, wesoły i sportowy nastrój. Biały kolor ma także tarcza stanowiąca tło dla czarnych, niklowanych wskazówek i okienka datownika na godzinie czwartej. Wersja z trzema wskazówkami (godziny, minuty i mały sekundnik) ma nieco bardziej tajemniczy klimat. Czarne elementy ceramiczne, czarna tarcza i niklowane wskazówki dają efekt pełny wspaniałych subtelności. Datownik w tej wersji znajduje się na godzinie trzeciej.

Certina DS First Lady Ceramic
Certina DS First Lady Ceramic

Informacje techniczne:

Mechanizm: kwarcowy ETA G15.211 (godziny, minuty, mały sekundnik, datownik) lub kwarcowy chronograf ETA 251.471 (godziny, minuty, mały sekundnik, datownik, chronograf z licznikami 30-minutowym, 1/10 sekundy i centralnym sekundnikiem, funkcje ADD i SPLIT)
Koperta: wykonana z polerowanej stali szlachetnej 316L; średnica 34.8 mm; ceramiczny pierścień lunety i koronka w kształcie cabochon;
Wodoszczelność: do 100 metrów (10 barów)
Szkło: szafirowe
Pasek / Bransoleta: bransoleta ze stali szlachetnej 316L i ceramiki
Referencje:
C014.235.11.051.01, model z trzema wskazówkami, czarna ceramika
C14.217.11.011.01, chronograf, biała ceramika

źródło: Certina / Swatch Group Polska
edycja: Tomasz Kiełtyka