Breitling Super Avenger Military Limited Series

Kolejny już z serii „czarnych” zegarków Breitlinga to model Super Avenger w wydaniu Military, czyli z mocno wojskowym zacięciem.

Stalowe, pokryte czarną powłoką DLC czasomierze z manufaktury Breitling pojawiają się na rynku regularnie od kilku lat. Najnowszy członek tej specyficznej rodziny to model, który z pewnością idealnie odnalazłby się na nadgarstku mistrza ekstremalnego, telewizyjnego survivalu – Beara Gryllsa. Super Avenger Military zaprojektowano z myślą o rasowym tool-watchu, czyli zegarku-narzędziu spełniającym funkcje jednego z wielu przedmiotów ułatwiających (pisząc trochę z przymrużeniem oka) wykonanie zadania.

Super Avenger Military Limited Series
Super Avenger Military Limited Series

48mm kopertę zegarka pokryto czarnym, szczotkowanym DLC i wyposażono w pełny dekiel, grube szafirowe szkiełko, obrotowy bezel i zakręcaną koronkę oraz przyciski stopera. Owocuje to wodoszczelnością na poziomie 300m (1000ft) i bardzo technicznym wyglądem. Wewnątrz koperty zamknięto automatyczny kaliber 22 (na bazie ETA 2892-A2; 42h rezerwy chodu, 28.800 A/h) z certyfikatem chronometru COSC, chronografem typu flyback i wskazaniem czasu w skali 24h. Oznacza to, że wskazówka godzinowa wykonuje w ciągu doby tylko jeden pełny obrót, ułatwiając teoretycznie orientację w aktualnej porze dnia.

Tarcza jest oczywiście czarna („Volcano black”), z dużymi, nakładanymi indeksami godzinowymi z luminowy, trzema totalizatorami (małej sekundy i liczników stopera) oraz okienkiem daty.

Każdy z 500 egzemplarzy limitowanej edycji Super Avenger Military dostarczony będzie na tekstylnym, wodoodpornym pasku z czarną klamrą.

Super Avenger Military Limited Series
Super Avenger Military Limited Series