Bell & Ross – BR 02

Znana z produkcji zegarków dla pilotów firma Bell & Ross zaprezentowała w tym roku dwa nowe czasomierze, które zasiliły kolekcję modeli przeznaczonych dla nurków. Mowa o wodoodpornych do 1000m diverach oznaczonych symbolem BR 02.

Pierwsza wersja dostępna jest w stalowej, mierzącej 44mm średnicy kopercie z dokręcaną koronką. Wokół czarnej, wykonanej z włókna węglowego tarczy krążą wypełnione substancją świecącą wskazówki. Luminovą pokryto również czytelne indeksy wraz z towarzyszącymi im cyframi 12, 3, 6 i 9. Obracający się w jednym kierunku bezel został wyskalowany do 60min. Trójkątne oznaczenie pokryto również substancją luminescencyjną. Całość od góry zabezpieczona została szafirowym szkiełkiem z powłoką antyrefleksyjną.

Zegarek napędza automatyczny mechanizm ETA 2892 i jest wodoodporny do 1000m. Producent dostarcza go na gumowym pasku.

BR 02 Steel
BR 02 Steel

Druga wersja zegarka – nazwana BR 02 Phantom – różni się od poprzednika kopertą. W tym przypadku jest ona wykonana ze stali pokrytej czarnym PVD. Tarcza ma kolor czarny i ozdobiono ją wzorem „Clou de Paris”. Także Luminova ma inny kolor. Dzięki temu cały zegarek jest w kolorze czarnym.

BR 02 Phantom
BR 02 Phantom
źródło: Bell & Ross
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka