Baume & Mercier Petite Promesse – nowe kolory pasków

Paski w roli głównej – tak można podsumować nową, letnią kolekcję Petite Promesse. Sam zegarek się nie zmienił, ale w zestawieniu z paskami w różnych kolorach może wyglądać całkiem inaczej. A kolory? Apetyczne, kojarzące się z owocami lub odcień nude podkreślony żarówiastymi krawędziami.

Zegarek Petite Promesse zadebiutował całkiem niedawno, bo na ubiegłorocznym SIHH w Genewie (pisaliśmy o nim TUTAJ), i na razie jedynym elementem, który się w nim zmienia jest pasek. W każdym sezonie firma Baume & Mercier wprowadza nowe kolory. Tego lata dominują odcienie czerwieni burgundzkiej, jasnego koralu, fioletu i pomarańczu, a dla wielbicielek nietypowych połączeń są dostępne paski w kolorze nude wykończone neonowymi krawędziami. Odcień nude jest prawie niewidoczny na nadgarstku, dlatego świecące krawędzie bardzo go ożywiają. W ten sposób powstaje ciekawy efekt, co więcej, każdy z tych trzech, „żarówiastych“ kolorów (żółty, różowy i pomarańczowy) jest bardzo energetyczny.

Baume & Mercier Petite Promesse
Baume & Mercier Petite Promesse

Poza tym, Petite Promesse nie zmienił się – ma owalną, stalową kopertę w rozmiarze mini (średnica 22 mm) z pierścieniem wysadzanym brylantami, tarczą zrobioną z macicy perłowej i ozdobioną dwoma brylantowymi indeksami godzinowymi.

Baume & Mercier Petite Promesse
Baume & Mercier Petite Promesse

Jednak wystarczy dobrać inny odcień paska, aby zegarek przekształcił się z eleganckiego w kuszący dodatek.