Basel 2014: Bell&Ross BR 03-94 Carbon Orange

Jeśli w świecie zegarków można mówić o modzie, to wszystko wskazuje na to, że rok 2014 minie pod znakiem koloru pomarańczowego. Dowodem niech będzie kolejny model z elementami w tej barwie – BR 03-94 Carbon Orange.

W kwestii podejścia do designu zegarków przez Bell & Ross – niewiele się zmieniło. Marka w ramach kolekcji BR 03 wciąż, w zgodzie ze swoim DNA, wytwarza czasomierze nawiązujące do instrumentów pokładowych jakie znamy z kokpitów produkowanych dawniej samolotów.

BR 03-94 Carbon Orange
BR 03-94 Carbon Orange

Na zbliżających się wielkimi krokami targach Baselworld paryska firma przedstawi model BR 03-94 z kilkoma pomarańczowymi detalami: centralną wskazówką sekundnika, wskazówką licznika 30-minutowego oraz wykonanym ze stali pokrytej poliwęglanową powłoką przyciskiem chronografu START/STOP.

Poza tym zegarek to 42mm koperta ze stali (pokrytej czarnym PVD) w kształcie kwadratu z zaokrąglonymi rogami. Pracujący wewnątrz mechanizm ETA 2894 zabezpiecza z góry szafirowe szkiełko z powłoką antyrefleksyjną, a od dołu pełny dekiel.

Tarcza nowego BR-a to znana z poprzednich propozycji marki czarna, matowa powierzchnia z charakterystycznymi indeksami i wskazówkami. Wszystko okraszone pokaźną ilością białej luminowy, ułatwiającej odczyt czasu w ciemnościach.

Wodoodporna do 100m konstrukcja trafi do przyszłych właścicieli na czarnej gumie lub pomarańczowym, płóciennym pasku.

BR 03-94 Carbon Orange
BR 03-94 Carbon Orange