BASEL 2010: CORUM Golden Bridge

2010 to dla marki CORUM rok okrągłych, 30-tych urodzin kultowej linii Golden Bridge. Z okazji tego wydarzenia manufaktura zaprezentuje podczas tegorocznych targów BASELWORLD dwa nowe modele: męski i damski.

Kiedy w 1980 roku model Golden Bridge po raz pierwszy ujrzał światło dzienne, jego twórca, Rene Bannwart nie mógł nawet przypuszczać, że oto tworzy model kultowy zarówno dla swojej marki, jak i dla całego, szwajcarskiego zegarmistrzostwa. Zegarek z wyjątkowym, pionowo ułożonym mechanizmem i transparentną tarczą na stałe wszedł do kolekcji manufaktury, dopełniając bardziej sportowej, acz równie charakterystycznej linii Admiral’s Cup.

Po dziś dzień wyjątkowy, „pionowy” mechanizm, skomponowany ze 140 elementów pozostał praktycznie niezmieniony. Cały kaliber mieści się w wymiarach 33x3x5mm (długość, szerokość, grubość). Jego rezerwa chodu to 40h. Precyzyjną mikromechanikę wieńczą ręcznie grawerowane mostki i płyta ze szczerego złota. Na tegoroczne BASELWORLD manufaktura przygotowała dwa rocznicowe modele ucieleśniające wszystkie wartości jakie niosło ze sobą powstanie modelu Golden Bridge.

Miss Golden Bridge
foto: CORUM

Miss Golden Bridge

Dla Pań, które do tej pory chcąc nosić na swoim ręku ten wyjątkowy model, musiały wybierać z kolekcji męskiej lub biżuteryjnej, przygotowano czasomierz będący damskim wcieleniem Golden Bridge. Zaprojektowana na nowo koperta z 18ct różowego lub białego złota jest transparentna z każdej strony, także po bokach. Jej beczułkowaty kształt (tonneau) w połączeniu ze zintegrowanym z kopertą paskiem (bez uszu) tworzy spójną i elegancką całość. Koronę ukryto na godzinie 6. Zegarek napędza kaliber CO113. Pięknie, delikatnie dekorowany mechanizm podkreśla kobiecość tego modelu.

Czasomierz dostępny będzie w limitowanych ilościach nie więcej niż 333 egzemplarzy rocznie. Także w wersji wysadzanej 90 diamentami.

Golden Bridge

Golden Bridge
foto: CORUM

Skierowany do męskiej części miłośników zegarmistrzostwa tegoroczny model Golden Bridge na nowo reinterpretuje stworzoną 30 lat temu wizję. Zazwyczaj całkowicie transparentny, tym razem zegarek dla Panów zostanie wyposażony w tarczę. Jednak w przeciwieństwie do standardu, tarcza zostanie ulokowana pod widocznym mechanizmem.

Powstała dzięki temu swego rodzaju scena, na której jako główny aktor przedstawienia występuje kaliber CO113. Koperta tego czasomierza dostępna będzie w jednym z czterech wariantów: białym, różowym lub żółtym złocie oraz platynie. Do każdej z wersji dopasowana będzie kolorystycznie tarcza (czarna, ciemno szara, jasno szara lub złota)  z dekoracyjnym giloszowaniem słonecznym i nakładanymi indeksami. Podobnie dopasowane są mostki mechanizmu (w zależności od wersji z odpowiadającego kopercie kruszcu). Transparentny dekiel zegarka w kształcie klucza jest nawiązaniem do logo marki CORUM i jej motta („Unlock and Conquer”).

Model Golden Bridge dostępny będzie, podobnie jak wersja damska, w limitowanych edycjach od 33 do 133 egzemplarzy.

źródło: CORUM
tłumaczenie i opracowanie: Łukasz Doskocz