Alpina Startimer Pilot Heritage [dostępność, cena]

4 nowe referencje zasilą inspirowaną lotnictwem kolekcję Startimer. Łączy je design retro, beczułkowata koperta i wskazanie GTM wkomponowane w cyferblat, dostępny w kilku wariantach kolorystycznych.

Startimer Pilot Heritage dołącza do kolekcji Startimer, pokazanej przez Alpinę premierowo w 2011 roku. Lotnicze inspiracje zegarków marki sięgają jednak znacznie dalej, bo modele takie opuszczały mury manufaktury już dobrych 50 lat temu. Nowy Startimer mocno do tych historycznych korzeni nawiązuje, całymi garściami czerpiąc z jakże popularnego ciągle stylu vintage.

Alpina Startimer Pilot Heritage
Alpina Startimer Pilot Heritage

Beczułkowata, wykończona polerowaniem oraz szczotkowaniem koperta zegarka ma 42 x 40,75 mm i WR na poziomie 100m. Od góry zamknięto ją szafirowym szkłem, od spodu pełnym deklem z logo Alpiny. Całość zrobiona została ze stali i zaopatrzona w dwie koronki po prawej stornie obudowy. Jedną reguluje się czas, datę i dokręca mechanizm, druga służy do regulowania komplikacji GMT.

Alpina Startimer Pilot Heritage
Alpina Startimer Pilot Heritage

Zegarek dostępny będzie w czterech wersjach kolorystycznych tarczy: szarej, niebieskiej, miedzianej oraz granatowej. Na każdą trafiły nałożone indeksy godzinowe z luminową, okienko daty na godz.3 oraz ring ze skalą 24-godzinną. Co ciekawe wskazanie GMT, korespondujące z tą skalą, to obracający się dysk, wkomponowany w środek cyferblatu.

Mechanicznym sercem Startimer Pilot Heritage jest automatyczny kaliber AL-555 z 38-godzinną rezerwą chodu, zbudowany na bazie kalibru Sellita. Alpina własnym sumptem wyposaża kaliber w komplikację przestawiania wskazówki godzinowej, do przodu w równych, godzinowych skokach.

Alpina Startimer Pilot Heritage
Alpina Startimer Pilot Heritage

Niezależnie od wersji, za egzemplarz Startimera Pilot Heritage ze skórzanym paskiem trzeba zapłacić 5.690PLN. Zegarki powinny trafić do sprzedaży pod koniec października.

Alpina Startimer Pilot Heritage

Producent Alpina
Nazwa modelu Startimer Pilot Heritage
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu AL-555
Rezerwa chodu (h) 38
Tarcza szara, niebieska, miedziana lub granatowa
Koperta stal
Średnica (mm) 42 x 40,75
Wodoszczelność 100m
Pasek skórzany