Alpina Manufacture AL-710

Manufakturowy, stworzony wspólnie przez siostrzane marki Alpina i Frederique Constant kaliber automatyczny AL-710 opakowano w nowy design, nawiązujący do lat świetności marki.

O Alpinie i Frederique Constant pisaliśmy już an stronach CH24.PL wiele. Obie firmy, należące do rodziny Stasów, produkują w Genewie bardzo dobrej jakości zegarki w bardzo „niegenewskich” cenach. Co więcej, wiele z nich ma manufakturowe mechanizmy, a to już – w kontekście wspomnianej ceny – zasługuje na szczególne uznanie i uwagę. Tym bardziej, że zegarki obu firm są jedną z najlepszych propozycji na rozpoczęcie przygody z mechanicznym zegarmistrzostwem Swiss Made. Jeśli czytaliście naszą relację z wizyty w siedzibie firm w Plan-les-Ouates (do przypomnienia TUTAJ) wiece już, że FC i Alpina zgodnie podzieliły między siebie dwie rynkowe kategorie: klasykę i sport.

Reaktywowanej z niebytu Alpinie przypadł segment zegarków o bardziej casualowej, codziennej, usportowione naturze. W tę charakterystykę, w pewnym kontekście, świetnie wpisuje się nowy model na kalibrze AL-710.

Alpina Manufacture AL-710
Alpina Manufacture AL-710

Stylistykę zegarek czerpie z lat 50. i modeli Alpiner, które zbudowały ówczesną pozycję manufaktury. 41.5mm koperta ze stali (WR 50m) ma wąskie, satynowane uszy, wypolerowany bezel, szafirowe okno dekla i wypukłe, szafirowe szkiełko od frontu. Zamknięta pod nim tarcza jest srebrna lub kremowa z zestawem nałożonych, odpowiednio srebrnych albo czernionych indeksów. Trzy centralne wskazówki to godzinowa, minutowa i sekundowa (z czerwonym trójkątem Alpiny jako przeciwwagą). Dodatkowa, mała tarcza na wysokości godz.6 to analogowy datownik.

Alpina Manufacture AL-710
Alpina Manufacture AL-710

AL-710 to nakręcany automatycznie dużym, czarnym, asymetrycznym wahnikiem mechanizm z 42h rezerwą chodu, stop-sekundą, szybkim przestawianiem datownika i bardzo przyjemnym estetycznie zestawem dekoracji. Za zegarek z ciemnobrązowym paskiem ze skóry cielęcej trzeba zapłacić 2.790CHF (~10.700PLN).

kaliber AL-710
kaliber AL-710