Alpina Comtesse Horological Smartwatch – Basel 2017 [cena]

Ten zegarek łączy stare z nowym i jest dowodem na to, że smartwatche nie muszą mieć wyświetlacza wysokiej rozdzielczości, niezliczonej ilości funkcji i wyglądać jak akcesoria z filmów science fiction. Comtesse Horological Smartwatch wygląda jak stylowy, sportowy zegarek.

Szefowie szwajcarskich firm zegarkowych, podobnie jak hollywoodzcy producenci, uwielbiają remake’i. Zwłaszcza, kiedy projekt jest dobry i można go tylko trochę unowocześnić. Tak zrobiła firma Alpina, pokazując nową wersję modelu Comtesse, czyli Comtesse Horological Smartwatch. Kolekcja Comtesse trafiła na rynek w 1963 r. i była reklamowana jako pierwsza seria damskich zegarków z automatycznymi mechanizmami. Później, co jakiś czas ją odświeżano, a w tym roku dołączyły do niej cztery nowe modele.

Alpina Comtesse Horological Smartwatch
Alpina Comtesse Horological Smartwatch

Zacznijmy od tego, czego nie widać na pierwszy rzut oka. Comtesse Horological Smartwatch ma wbudowany specjalny moduł (powstał we współpracy ze szwajcarską firmą MMT) połączony z kwarcowym mechanizmem zegarka. Moduł łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetootha, a zainstalowana aplikacja MMT-365 pozwala śledzić na smartfonie na przykład ilość kroków danego dnia, przebytą odległość i spalone kalorie (służy do tego funkcja o nazwie Activity Tracker) oraz monitorować sen (ilość przespanych godzin w fazie głębokiego snu).

Alpina Comtesse Horological Smartwatch
Alpina Comtesse Horological Smartwatch

Poza tym, nowy Comtesse ma wbudowaną funkcję przestawiania czasu i daty, przydatną w podróży. Właścicielka wpisuje ustawienia dla miejsca swojego zamieszkania i kiedy zmienia strefy czasowe, na smarfonie jest widoczna aktualna godzina w strefie, w której aktualnie się znajduje oraz czas domowy. Zegarek łącząc się ze smartfonem automatycznie uaktualnia godzinę oraz datę. Wbudowany moduł informuje też o otrzymanych sms-ach lub mailach. Zgromadzone dane są przetwarzane, a ich wyniki (jako wykresy) można obejrzeć na ekranie smartfona. Comtesse Horological Smartwatch „zapisuje” wszystkie dane przez 30 dni, nie trzeba więc za każdym razem synchronizować zegarka ze smartfonem. Aplikacja MMT-365 współpracuje zarówno z Androidem, jak i systemem iOS.

Alpina Comtesse Horological Smartwatch - warianty
Alpina Comtesse Horological Smartwatch – warianty

A teraz wygląd: Comtesse Horological Smartwatch ma oryginalną kopertę o średnicy 36 mm zrobioną z białego lub czarnego fiberglassu (dekiel jest stalowy), dzięki czemu jest dużo lżejszy niż zegarki w stalowych obudowach. Można więc go nosić nawet podczas intensywnego treningu. Do wyboru są trzy kolory tarcz: biała, czarna lub z masy perłowej oraz wykończenie elementami stalowymi (chłodniejsze) lub złotymi (w ciepłym odcieniu różowego złota). Poza tym, każda z wersji jest dostępna z diamentowymi indeksami godzinowymi lub bez.

Zatem ogólnie rzecz biorąc, Comtesse Horological Smartwatch to ładny, lekki zegarek z dużymi możliwościami, niewidocznymi na pierwszy rzut oka. Wyceniono go na 2.990PLN.