AEROWATCH – „Les Grandes Classiques Venus 203”

Prezentując nową kolekcję „Les Grandes Classiques Venus 203”, firma Aerowatch pokazuje przywiązanie do tradycji oraz wierność elegancji, która stanowi istotny czynnik designu czasomierzy tej szwajcarskiej marki.

Mierząca 41mm stalowa koperta kryje w swoim wnętrzu mechanizm z ręcznym naciągiem ozdobiony wzorem „Côtes de Genève” (werk wynaleziony przez Venus SA w Moutier, w latach 50. składa się z 17 kamieni i „bije” z częstotliwością 18.000 vph). Na srebrną tarczę ze szlifem słonecznym naniesiono indeksy godzinowe. Między indeksami a kopertą znajdziemy podziałkę daty, którą wskazuje centralna wskazówka zakończona półksiężycem. W okolicy godz. 12 – prócz napisu AEROWATCH – znajdują się okienka wskazujące aktualny dzień oraz miesiąc. W dolnej części (okolica godz. 6) producent zamieścił małą sekundę, której tarczka jest również indykatorem faz księżyca. Z kolei napis „Serie Limitee” informuje o limitacji czasomierza (powstanie 300szt.). Całość dostarczana jest na czarnym lub brązowym skórzanym pasku.

AEROWATCH "Les Grandes Classiques Venus 203"
AEROWATCH "Les Grandes Classiques Venus 203"

Jean-Sébastien Bolzli, odpowiedzialny w Aerowatch za sprzedaż i marketing powiedział: „Pierwszy raz mamy okazję zaprezentować czasomierz z mechanizmem Venus 203. Naszym celem było stworzenie zegarka, który łączy tradycyjne zegarmistrzostwo ze współczesnym rozmachem. Rezultat bardzo nas zadowala.”.

źródło: Aerowatch
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka