Basel 2012: Maurice Lacroix Les Classiques

Elegancka i klasyczna – jak sama nazwa sugeruje – kolekcja Les Classiques manufaktury Maurice Lacroix wzbogaciła się o dwa modele. Jeden skomplikowany, z fazami księżyca i pełnym kalendarzem. Drugi prosty i minimalistyczny, z automatycznym kalibrem.

Celem niemal każdej zegarkowej manufaktury jest dzisiaj posiadane w swojej kolekcji co najmniej jednej serii zegarków nawiązujących swoim designem do tradycji i klasyki zegarmistrzostwa. W ofercie Maurice Lacroix rolę te spełnia większość oferowanych czasomierzy, najbardziej klasyczna jest jednak linia Les Classiques. Podczas tegorocznych targów BaselWorld ML dołączyło do dotychczasowych modeli serii dwie nowe propozycje. Jedna koncentruje się wokół komplikacji pełnego kalendarza wraz z fazami księżyca, druga to stricte klasyczny, wieczorowy zegarek w minimalistycznej formie.

Les Classiques Phase de Lune

Phase de Lune
Phase de Lune

Dostępnych w trzech wariantach kolorystycznych tarczy model Phase de Lune prezentuje napędzany automatycznym mechanizmem pełny kalendarz – tzn. kalendarz wskazujący datę, dzień tygodnia i miesiąca oraz fazy księżyca. Wszystkie wskazania rozłożone są harmonijnie na tarczy w postaci dwóch okienek na godzinie 12 (dzień tygodnia i miesiąc), analogowego datownika (centralna wskazówka plus skala wokół tarczy) oraz okienka z aktualną fazą księżyca, na godzinie 6. Trzy warianty ozdobionego szlifami cyferblatu to czarny, srebrny lub bi-color – srebrna tarcza ze złotymi akcentami. Każda wersja zamknięta została w stalowej, mierzącej 40mm średnicy kopercie z dwoma szafirowymi szkłami i wodoszczelnością 30m. Wszystkie egzemplarze oferowane są na skórzanym pasku ze skóry cielęcej, wytłoczonej a’la aligator, zapinanej na zatrzaskiwaną klamerkę z zabezpieczającymi przyciskami.

 

Pod szafirowym deklem zegarków pracuje automatyczny kaliber ML37 z 38-godzinną rezerwą chodu, 4-Hercowym balansem i 25 kamieniami. Pokryty rodem mechanizm udekorowano ładnie perłowaniami i pasami genewskimi.

Les Classiques Tradition

Tradition
Tradition

Tradition (z ang. – tradycja) to nazwa idealnie oddająca charakter drugiej nowości linii Les Classiques. Przygotowane w wersji dla panów i dla pań modele emanują prostotą, minimalizmem i elegancją – cechami idealnymi dla wieczorowego, eleganckiego czasomierza na specjalne okazje i do specjalnego stroju. Wersja męska oferowana będzie w stalowej lub złotej kopercie (18ct różowe złoto) o średnicy 38mm. Model damski to te same materiały w nieco mniejszym rozmiarze – 28mm. Obie smukłe koperty są starannie wypolerowane, wodoszczelne do 30m i z obu stron zamknięte szafirowymi szkiełkami.

Tradition
Tradition

Model stalowy wyposażono w czarną lub srebrną lakierowaną tarczę z naniesionymi nań rzymskimi indeksami godzinowymi i małym, dyskretnym okienkiem datownika na godzinie 6. Luksusowa wersja w złocie to również dwa lakierowane cyferblaty z rzymskimi indeksami, plus dodatkowa opcja z ozdobioną szlifem słonecznym tarczą i nakładanymi, złotymi indeksami.

 

Wszystkie zegarki napędzają automatyczne kalibry, widoczne przez szafirowe okienko dekla. Model męski to ML 155, damski to ML 132. Identyczne technicznie werki mają 38h rezerwy chodu, balans pracujący z częstotliwością 28.800 A/h i ładnie wykończone pasami genewskimi, perłowaniem i szlifem ślimakowym komponenty.

Tradition
Tradition

Wariant w stali oferowany będzie na pasku ze skóry cielęcej, droższa w wersja w różowym złocie na oryginalnym aligatorze. Każda wersja będzie zapinana na klasyczną klamerkę na trzpień.

Źródło: Maurice Lacroix
Opracowanie: Łukasz Doskocz