AEROWATCH – 1942 Chronograph

Nowa propozycja Aerowatch – chronograf z kalendarzem i fazami księzyca – wchodzi w skład flagowej kolekcji szwajcarskiego producenta tj. 1942. Czasomierz objęto limitacją do 500 egzemplarzy.

Stalowa, polerowana koperta mierzy 42mm średnicy. Bardzo ciekawa – za sprawą dużych rzymskich cyfr pełniących rolę indeksów godzinowych – jest tarcza. Jej wewnętrzną część stanowi ring z podziałką minutową, a zewnętrzną – ze skalą wskazującą aktualną datę. Na godzinie 12 znajduje się licznik 30-minutowy, w środku którego można odczytać aktualny dzień i nazwę miesiąca. Na godz. 6 natomiast zamieszczono licznik 12-godzinny oraz indykację faz księżyca. Całość zabezpiecza od góry profilowane, szafirowe szkiełko. Pomimo tylu elementów zegarek prezentuje się bardzo interesująco. Dopełnieniem całości są wskazówki i koronka, o charakterystycznym kształcie przywodzącym na myśl zegarki vintage.

Czasomierz bazuje na automatycznym mechanizmie Valjoux 7751. Werk udekorowano wzorem „Côtes de Genève” i niebieskimi śrubkami. Jego pracę można podziwiać przez przeszklony szafirowym szkłem dekiel.

Nowa propozycja Aerowatch dostarczana jest na brązowym, skórzanym pasku (warto zwrócić uwagę na zaokrąglony kształt uszu). Opisywany model objęto limitacją do 500 egzemplarzy, o czym producent informuje również na tarczy (napis „Serie Limitee”).

AEROWATCH - 1942 Chronograph
AEROWATCH - 1942 Chronograph

Informacje techniczne:

Mechanizm: automatyczny Valjoux 7751; 13¼ linii, 25 kamieni, 28,800 vph
Wodoodporność: do 50 metrów
Szkiełko: szafirowe
Pasek: brązowy, skórzany
Limitacja: do 500 egzemplarzy
Nr ref.: 64908 AA04

źródło: Aerowatch
tłumaczenie i opracowanie: Tomasz Kiełtyka