Laurent Ferrier – kreatywnie klasyczny

Laurent Ferrier – kratywnie klasyczny

Laurent Ferrier to alternatywa dla miłośników klasycznego zegarmistrzostwa. Marka tworzy mechanizmy wykonywane w harmonii z tradycją, wzbogacone o wydajne i prawdziwie innowacyjne rozwiązania techniczne. Zaprojektowane dla miłośników czystej formy, ożywiają i uaktualniają zegarmistrzowskie fundamenty – proces, który pasjonuje Laurenta Ferriera i innych członków ekskluzywnego kręgu mechanicznego Wielkiego Zegarmistrzostwa.

Laurent i Christian Ferrier
Laurent i Christian Ferrier

W roku 2008 Laurent Ferrier stworzył markę poświęconą tradycyjnemu, mechanicznemu zegarmistrzostwu. Zadanie jaki sobie postawił to produkowanie innowacyjnych mechanizmów wywodzących się z kompletnie niezależnego podejścia. Kalibry są projektowane, składane i regulowane w obrębie manufaktury w Genewie.

Młoda firma – daleka od pogoni za trendami designerskimi i oryginalnością za wszelką cenę – odnosi się do historii i korzeni umiejętnie połączonych z współczesną wizją mechanicznej konstrukcji. Nowe wynalazki gwarantują większą precyzję i niezawodność. Laurent Ferrier od początku założył sobie dążenie do doskonałości wyrażone szybkim uzyskaniem chronometrycznego certyfikatu, wydawanego przez obserwatorium w Besancon. Sukces gonił sukces, gdy w roku 2010 LF otrzymał nagrodę genewskiego GPHG (Grand Prix d’Horlogerie de Genève) za „Najlepszy Zegarek Męski” dla Galet Classic. Rok później Ferrier otrzymał z rąk magazynu REVOLUTION tytuł „Rising Star Award” – „Wschodząca Gwiazda”. W tym samy okresie CH24.PL nagrodził model Galet Micro-Rotor tytułem „Najlepszego Zegarka Męskiego 2011” w konkursie ZEGAREK ROKU.

zegarmistrz Laurent Ferrier przy pracy nad Galet Classic
zegarmistrz Laurent Ferrier przy pracy nad Galet Classic

Laurent Ferrier na siedzibę swojej manufaktury wybrał urokliwy, historyczny budynek w Vernier, ledwie rzut kamieniem od centrum Genewy. Nowe warsztaty są w całości dedykowane koncepcji in-house’owych mechanicznych kalibrów najwyższej jakości.

Inspirowane tradycją celem stworzenia nowoczesności

Każdy zegarek Laurent Ferrier powstaje w zgodzie z pięcioma wytycznymi:

– Neoklasyczna estetyka

Design kopert przywołuję stylistykę XIX-wiecznych zegarków kieszonkowych. Laurent Ferrier stawia na elegancję i prostotę, a przede wszystkim maksymalnie czytelne tarcze i obłą koronką zapewniającą pełny komfort użytkowania.

– Klasyczne wartości estetyczne, awangardowa technologia

Laurent Ferrier buduje most łączący zegarmistrzowskie tradycje, wyrażone bogactwem detali i wykończenia oraz industrialnych innowacji. Mechanizmy manufaktury charakteryzuje oryginalna konstrukcja i najnowocześniejsze materiały, gwarantujące jednocześnie klasyczną estetykę i niezawodną funkcjonalność.

– Wysoki poziom wykończenia

Wysoki poziom wykończenia podkreśla estetykę oraz funkcjonalne właściwości mechanizmu. Każdemu z detali poświecona jest nadprzeciętna uwaga, na czele z krawędziami wewnętrznymi i ręcznym polerowaniem (tzw. bassinage). Finezja wykończenia ukazana jest przez szafirowy dekiel. W zegarkach Laurent Ferrier techniczne innowacje i estetyczne detale idą w parze. To kombinacja tych elementów gwarantuje wydajny i funkcjonalny zegarek, dlatego też wykończenie gra tak istotną rolę.

Galet Classic z emaliowaną tarczą
Galet Classic z emaliowaną tarczą

– Chronometryczne osiągi

Kalibry Laurent Ferrier to precyzyjne instrumenty mierzące czas. Ich dokładność wynika z awangardowej, innowacyjnej konstrukcji. Dzięki wysokiej amplitudzie i ręcznej regulacji wychwytu, dokładność modelu Tourbillon Double Spirall jest po prostu wyjątkowa, ze średnią odchyłką dobową nie przekraczającą 2 sekund (ostatnio testowany egzemplarz osiągnął odchyłkę 1.29 s/doba). Precyzja ta jest uznawana i certyfikowana przez obserwatorium w Besancon.

– Ściśle limitowana produkcja

Wszystkie kalibry są projektowane i wykonywane w manufakturze Laurent Ferrier w Genewie. Wymogiem jest najwyższa jakość wykonania i wykończenia. Każdy etap procesu produkcji jest przerywany licznymi testami i kontrolą. Aby zagwarantować spełnienie restrykcyjnych kryteriów, marka produkuje ściśle ograniczoną ilość czasomierzy.

źródło: Laurent Ferrier