Zegarki na Oscarach 2019, czyli filmowe gwiazdy i ich nadgarstki

W słonecznym Los Angeles po raz 91. rozdano nagrody Akademii Filmowej. My jak zwykle śledziliśmy nadgarstki uczestniczących w gali gwiazd. Zobaczcie z jakimi zegarkami pokazały się na czerwonym dywanie.

Co prawda w moim odczuciu Oscary od jakiegoś czasu coraz mniej mają wspólnego z prawdziwym, wielkim kinem (a coraz więcej z komercją), ale bezsprzecznie słynna, złota statuetka pozostaje najbardziej prestiżowym wyróżnieniem, o którym marzy każdy aktor, scenarzysta, reżyser czy dźwiękowiec. W 2019 roku – po raz pierwszy od dawna – pojawiła się szansa na aż 3 statuetki dla „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser). Niestety w ostatecznym rozrachunku polski obraz pokonała meksykańska „Roma”. Mnie najbardziej ucieszyła statuetka za najlepszy film przyznana „Green Book”. To pozytywna opowieść o łamaniu stereotypów, okraszona dawką świetnej muzyki i dobrej gry aktorskiej (w pierwszej chwili nie poznałem Viggo Mortensena). Wspominając o muzyce nie można pominąć filmów „Bohemian Rhapsody” (i nagrodzonego za pierwszoplanową rolę Ramiego Maleka) oraz „A Star Is Born” z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą (której Shallow wygrała statuetkę w kategorii najlepsza piosenka). A co gwiazdy miały na nadgarstkach? Zobaczcie sami.

Mahershala Ali i Cartier Santos de Cartier Skeleton

Mahershala Ali i Cartier / foto: Todd Wawrychuk / ©A.M.P.A.S.
Mahershala Ali i Cartier / foto: Todd Wawrychuk / ©A.M.P.A.S.

Zwycięzcy w kategorii aktor drugoplanowy za rolę w filmie „Green Book” (Mahershala Ali) na ceremonii w Dolby Theatre towarzyszył na nadgarstku stalowy Cartier Santos ze szkieletowanym mechanizmem i cyferblatem.


Bradley Cooper i IWC Big Pilot’s IW500923

Bradley Cooper i IWC Big Pilot's IW500923
Bradley Cooper i IWC Big Pilot’s IW500923

Bradley Cooper – ambasador manufaktury z Schaffhausen – pojawił się z unikatowym modelem Big Pilot’s od IWC. Zegarek o numerze ref. IW500923 powstał w jednym egzemplarzu i wkrótce trafi na aukcję w domu Sotheby’s. Całkowity dochód z jego sprzedaży zasili Fundację Antoine de Saint-Exupéry Youth, z którą IWC współpracuje od lat.


Pharrell Williams i RM 70-01 Tourbillon

Pharrell Williams i RM 70-01 Tourbillon / foto: Aaron Poole / ©A.M.P.A.S.
Pharrell Williams i RM 70-01 Tourbillon / foto: Aaron Poole / ©A.M.P.A.S.

Pharrell Williams wystąpił w marynarce moro i wartym niemal 3 000 000 PLN zegarku Richard Mille RM 70-01 Tourbillon. O stworzonym we współpracy z Alainem Prostem czasomierzu „dla kolarzy”  pisaliśmy TUTAJ.


Rami Malek i Cartier Tank Américaine

Rami Malek i Cartier / foto: Kyusung Gong / ©A.M.P.A.S.
Rami Malek i Cartier / foto: Kyusung Gong / ©A.M.P.A.S.

Odtwórca roli frontmana zespołu Queen, Freddiego Merkury’ego – Rami Malek – odbierał statuetkę dla najlepszego aktora z zegarkiem Cartier Tank Américaine na nadgarstku.


Spike Lee i Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Medium Duoface Small Seconds

Spike Lee i Jaeger-LeCoultre
Spike Lee i Jaeger-LeCoultre

Spike Lee – uhonorowany statuetką za najlepszy scenariusz adaptowany dla obrazu „BlacKkKlansman” – postawił na klasykę tzn. Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Medium Duoface Small Seconds. Ciekawe swoją drogą, że nie wybrał stworzonej specjalnie dla niego, customowej Daytony „Cool Hand Brooklyn” od Artisans de Geneve.


Nicholas Hoult i Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Duoface Large

Nicholas Hoult z zegarkiem Jaeger-LeCoultre
Nicholas Hoult z zegarkiem Jaeger-LeCoultre

Nicholas Hoult zawsze będzie kojarzył mi się z Marcusem z filmu „About a Boy”. Aktor wystąpił również w obrazie Toma Forda „A Single Man”, a ostatnio w „Faworycie”. Na gali w Los Angeles pojawił się z zegarkiem Jaeger-LeCoultre Reverso Classic Duoface Large.


Richard E. Grant i Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Date oraz Cartier Santos

Richard E. Grant z zegarkami Jaeger-LeCoultre i Cartier
Richard E. Grant z zegarkami Jaeger-LeCoultre i Cartier

Richard E. Grant rozbił w tym roku bank. Nominowany za rolę drugoplanową w filmie „Can You Ever Forgive Me?” aktor na Oscarach widziany był… z dwoma zegarkami: Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Date i Cartier Santos de Cartier.


Paul Rudd i IWC Portugieser Automatic

Paul Rudd i IWC Portugieser Automatic
Paul Rudd i IWC Portugieser Automatic

Znany głównie z ról komediowych Paul Rudd wybrał na galę zegarek IWC Portugieser Automatic z niebieską tarczą. Ten sam model w wersji ze srebrnym cyferblatem testowaliśmy TUTAJ.


Barry Jenkins i Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Small Second

Barry Jenkins i Jaeger-LeCoultre
Barry Jenkins i Jaeger-LeCoultre

Barry Jenkins (nagrodzony w 2017 roku Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany do filmu Moonlight) postawił na elegancki, prosty i klasyczny model Jaeger-LeCoultre Master Ultra Thin Small Second.


Chris Evans oraz Henry Golding i IWC

Chris Evans i Henry Golding z zegarkami IWC
Chris Evans i Henry Golding z zegarkami IWC

Kojarzony z „Kapitanem Ameryką” Chris Evans oraz bohater filmu „Bajecznie bogaci Azjaci” Henry Golding wybrali również zegarki od IWC. Ten pierwszy do niebieskiej marynarki dobrał klasycznego Portugiesera Chronograph. Golding natomiast postawił na bardziej klasyczne kolory i Portugiesera w 7-dniowej wersji Automatic.