Longines Record

Record to całkiem nowa kolekcja wprowadzona w tym roku z okazji 185-lecia marki Longines. Zegarki dostępne będą z brylantowymi lub tradycyjnymi indeksami godzinowymi, ewentualnie z rzymskimi lub arabskimi cyframi. Z zewnątrz klasyczna elegancja, a w środku mechanizm z certyfikatem chronometru COSC.

Zegarki z tej serii przypominają z wyglądu klasyczne modele innych marek: proste, wysmakowane detale plus elegancki sznyt, choć różnią się pewnym szczegółem – są tzw. chronometrami, o czym przypomina napis „chronometer” na tarczy.

Longines Record
Longines Record

W modelu Record pracuje automatyczny kaliber ETA A20.L11 o nowoczesnej konstrukcji (ma sprężynę włosową zrobioną z krzemu, dzięki czemu jest m.in. wytrzymalszy i odporniejszy na zmiany temperatur oraz działanie wszechobecnych pól magnetycznych). Przy pełnym nakręceniu sprężyny, jego rezerwa chodu wynosi 40 godzin. Pozostałe elementy, czyli rozmiar stalowej koperty (średnica 26 lub 30 mm), wygląd tarczy (7 różnych wariantów), bransoleta lub pasek ze skóry aligatora (czarny lub brązowy) zależą od upodobań przyszłej właścicielki.

Longines Record
Longines Record

W najbardziej biżuteryjnej wersji, tarcza jest zrobiona z białej macicy perłowej i ozdobiona 13 brylantowymi indeksami godzinowymi (dla miłośniczek czerni jest też wariant z czarną, lakierowaną tarczą i brylantowymi indeksami). Poza tym, do wyboru są tarcze w kolorze białym, czarnym, srebrnym lub niebieskim z rzymskimi lub arabskimi cyframi, albo wyłącznie z indeksami godzinowymi.