Vacheron Constantin Collection Excellence Platine

Dwa nowe modele dołączą niebawem do ekskluzywnej, platynowej kolekcji manufaktury z Genewy. Ich premiera już na azjatyckich targach Watches & Wonders.

Dopiero co prezentowaliśmy wam nowy model Audemars Piguet, przygotowany na wrześniowo-październikowe Watches & Wonders, a już kolejna z wystawiających się w Hong Kongu manufaktur pokazała zegarki stworzone specjalnie na tę imprezę. Vacheron Contsantin na swoim stanowisku zaprezentuje zaproszonym gościom dwa modele z ekskluzywnej kolekcji – Excellence Platine. Seria powstała w 2006 roku, a wyróżnia ją wykorzystanie najcenniejszego kruszcu używanego w zegarmistrzostwie – platyny. Zawsze mocno limitowane modele (max. 150 egzemplarzy) mają wiec koperty, koronki i zapięcia pasków wykonane z platyny 950 (95% czystości), granatowe paski ze skóry aligatora z jedwabno-platynowym przeszyciem i srebrne, piaskowane tarcze ze znaczkiem „Pt950” na wysokości godz. 4:30.

Dwaj nowi członkowie platynowej linii to zegarki z kolekcji Traditionnelle – World Time i Day-Date and Power Reserve. Pierwszy to opisywany już wcześniej model ze wskazaniem czasu we wszystkich 37 strefach czasowych naszego globu – więcej o nim przeczytacie TUTAJ. Zegarek ma automatyczny kaliber 2460 WT (40h rezerwy chodu, 4Hz, 255 komponentów), 42.5mm kopertę i poza World Timem także centralne wskazanie dnia/nocy, rozwiązane przy użyciu szafirowego dysku z 24h skalą.

Traditionnelle World Time
Traditionnelle World Time

Drugi, nieco bardziej klasyczny model to stonowana, 39.5mm koperta i automatyczny kaliber 2475 SC (4Hz, 40h rezerwy, 264 komponenty) z centralnym wskazaniem godzin, minut i sekund, małą tarczą analogowego datownika, małą tarczą dni tygodnia i rezerwą chodu.

Traditionnelle Day-Date and Power Reserve
Traditionnelle Day-Date and Power Reserve

Oba zegarki powstaną w limitowanych seriach 100 egzemplarzy.