TOP 50 najpopularniejszych marek zegarkowych

Wraz z blogiem Fratellowatches prezentujemy listę 50 najpopularniejszych marek zegarkowych minionych 12 miesięcy w Europie, USA i Polsce, przygotowaną przez Chronolytics.

UWAGA! Niniejsze zestawienie dotyczy roku 2012. Aby zapoznać się z listą najpopularniejszych marek zegarkowych w 2014 roku KLIKNIJ TUTAJ.

Chronolytics to firma założona przez właściciela zaprzyjaźnionego z nami bloga – Fratellowatches – Roberta-Jana Broera, Wydawnictwo Ebner Verlag (WatchTime, Chronos, Uhren Magazine) oraz popularną stronę aukcyjną Chrono24.com. Jej pole działania to dostarczanie wszelkiej maści statystyk związanych z konsumencką stroną branży zegarkowej. Poniższe rankingi opracowano na podstawie mniej więcej 40 milionów miesięcznych odsłon Chrono24.com (przez około 3,5 – 4mln użytkowników). Statystyka jest wyliczana z ilości unikatowych wejść na strony serwisu i wyświetlanie zegarków nowych, używanych i vintage. Ranking 50 najpopularniejszych marek wyświetlanych przez użytkowników z Polski opracowano specjalnie dla naszego portalu.

50 najpopularniejszych marek w Polsce

50 najpopularniejszych marek w Europie i USA

Choć wyciąganie daleko idących wniosków z tego czy podobnych rankingów jest średnio miarodajne, z pewnością łatwe do zaobserwowania trendy, jak niesłabnąca dominacja Rolexa i Omegi, są oczywiste. Bardzo dobrze wypada również Breitling i wielka trójka zegarmistrzowskiego Haute Horlogerie: Patek Philippe, Audemars Piguet i Vacheron Constantin – choć ta ostatnia manufaktura wydaje się być mniej popularna od PP i AP. Gust potencjalnych, polskich klientów nie odbiega znacząco od rynku amerykańskiego czy średniej europejskiej. Aczkolwiek pozycja Patek Philippe (miejsce 3) i Maurice Lacroix (miejsce 7) mogą być zaskoczeniem.

I jeszcze jedna ciekawa statystyka – średnia kwota, jaką wpisał w wyszukiwarce portalu szukający zegarka Europejczyk i Amerykanin. Przeciętny klient ze starego kontynentu skłonny był wydać 5.831 EURO (24.078 PLN), za oceanem kwota ta wyniosła nieco więcej – 6.225 EURO (25.705 PLN).

Źródło: Chronolytics, Fratellowatches
Opracowanie: Łukasz Doskocz