Tissot Heritage Petite Seconde – Basel 2018 [zdjęcia live, cena]

Kolekcja Heritage Tissota jest jak namacalny dowód na to, że nawet relatywnie budżetowa marka jest stanie zrobić świetnie wyglądający zegarek bazując na swojej historii. Vintage dalej ma się dobrze i nic nie wskazuje, żeby wkrótce się to zmieniło.

Nie chce jak mantry powtarzać wyświechtanej już nieco frazy o tym, jak to zrobienie reedycji vintage jest automatyczną receptą na zegarkowy sukces. W dzisiejszym czasie to już – cytując klasyka – oczywista oczywistość, ciężko więc dziwić się wielu firmom, które z konsekwencją sięgają do historii i rokrocznie wrzucają do swoich kolekcji modele Heritage. To jedno słowo – Heritage – stało się w branży zegarkowej wyznacznikiem pewnej gwarancji estetycznej spójności i prostoty. Heritage Petite Seconde to kolejny Tissot, który przypomina lata świetności manufaktury z Le Locle, a konkretnie rok 1943. Robi to zresztą znakomicie.

Tissot Heritage Petite Seconde
Tissot Heritage Petite Seconde

Stalowa, w sumie delikatna koperta Heritage PS ma 42 mm średnicy, ale na nadgarstku leży całkiem nieźle (jak na swój rozmiar). W jej ważkim, wypolerowanym bezelu osadzono szafirowe, mocno wypukłe szkiełko, które wizualnie potęguję jeszcze wrażenie rozmiaru. Zamknięta pod spodem tarcza ma kolor srebrny i subtelne, pionowe szczotkowanie. 11 indeksów godzinowych i skala minutowa namalowane są czarną farbą, podobnie jak stare logo Tissota i nazwa modelu historycznego – „Antimagntique” (reedycja antymagnetyczna niestety nie jest). Czarne są również stylizowane wskazówki i detale małej tarczy sekundnika na godz.6. Kompozycja emanuje prostym i tradycyjnym stylem vintage bez ani jednego zbędnego elementu.

Tissot Heritage Petite Seconde
Tissot Heritage Petite Seconde

Mocno tradycyjnie jest również od strony mechanicznej. Pod szklanym deklem koperty zamknięty został ręcznie nakręcany, stary i dobrze wszystkim znany UNITASETA 6498-1.

Zegarek w zestawie z paskiem z cielęcej skóry (beżowym albo czarnym) wyceniono na 4.100PLN.

Tissot Heritage Petite Seconde
Tissot Heritage Petite Seconde
Dom Tissot na Baselworld 2018
Dom Tissot na Baselworld 2018

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

Tissot Heritage Petite Seconde

Producent Tissot
Nazwa modelu Heritage Petite Seconde
Ref. T119.405.16.037.00
Mechanizm manualny
Symbol mechanizmu ETA 6498-1
Tarcza srebrna
Koperta stal
Średnica (mm) 42
Wodoszczelność 50m
Pasek skórzany
Cena (PLN) 4,100