TAG Heuer Carrera Heuer 02 GMT Chronograph – Basel 2018 [zdjęcia live, cena]

Podczas gdy większość marek skupia się na reedycjach utrzymanych w stylistyce retro, TAG Heuer 55. urodziny kolekcji Carrera postanowił uczcić nowoczesnym modelem z 45 mm kopertą ze stali i zamkniętym wewnątrz kalibrem Heuer 02. Po raz pierwszy manufakturowy mechanizm doposażono w komplikację GMT.

Kiedy słyszę „urodziny kolekcji”, „rocznica” czy „jubileusz”, przed oczami widzę od razu popularne w ostatnim czasie i oferowane przez branżę w ilościach hurtowych reedycje modeli historycznych. Wszystko ma jednak swoje granice i czasem zwyczajnie chce się zobaczyć coś z przeciwnego bieguna – awangardowego i bazującego na nowoczesnych rozwiązaniach. Z takim właśnie zegarkiem zetknęliśmy się na stoisku TAG Heuera – firmy, która w 2018 roku świętuje 55. urodziny Carrery.

TAG Heuer Carrera Chronograph GMT na nadgarstku
TAG Heuer Carrera Chronograph GMT na nadgarstku

TAG Heuer Carrera Heuer 02 GMT Chronograph bazuje na znanej fanom marki i konsekwentnie powielanej stylistyce, zapoczątkowanej przez Jean-Claude’a Bivera kilka lat temu. Jej kluczowym elementem jest kanciasta, sporych rozmiarów koperta (średnica wynosi 45 mm, a klasa wodoszczelności 100 m) oraz szkieletowana tarcza z widocznym pod nią mechanizmem. W opisywanym modelu za napęd posłużył własny kaliber Heuer 02, ale poza stoperem i datownikiem dołożono do niego wskazanie GMT (zrealizowane za pomocą centralnej, czerwonej wskazówki zakończonej trójkątnym grotem i powiązanego z nią ceramicznego, niebiesko-czarnego bezela z 24-godzinną skalą).

TAG Heuer Carrera Chronograph GMT
TAG Heuer Carrera Chronograph GMT

Na początek TAG Heuer zaoferuje dwie wersje zegarka: jedną na stalowej bransolecie, a drugą na gumowym pasku. Obie powinny trafić do Polski w grudniu, w cenie – odpowiednio – 24.990PLN oraz 24.430PLN.

TAG Heuer Carrera Chronograph GMT
TAG Heuer Carrera Chronograph GMT

Jeśli preferujecie klasykę, to TAG Heuer na 55-tkę Carrery przygotował również czasomierz nawiązujący do przeszłości: Carrera Calibre 16 Chronograph.

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Carrera Chronograph GMT

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Carrera Chronograph GMT
Ref. CBG2A1Z.BA0658 (bransoleta), CBG2A1Z.FT6157 (gumowy pasek)
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Heuer 02 z funkcją GMT
Rezerwa chodu (h) 75
Tarcza czarna, szkieletowana
Koperta stal
Średnica (mm) 45
Wodoszczelność 100m
Pasek bransoleta, gumowy