TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic – Basel 2018

Kiedyś kwarcowy, teraz z nowym, automatycznym mechanizmem – model Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic występuje w wersji z diamentami lub bez, lecz nadal pozostaje na wskroś sportowym zegarkiem.

Kolekcja Aquaracer jest produkowana od 2003 r. i, jak łatwo się domyślić, inspiracją dla projektantów były sporty wodne. Pierwsze Aquaracery odwoływały się do profesjonalnych zegarków do nurkowania z serii 2000 produkowanej przez markę TAG Heuer w latach 80. XX w. Później Aquaracer stał się odrębnym bytem, który przejął z modeli 2000 kilka cech typowych dla zegarków sportowych. Dzisiaj niewiele osób pamięta o tym, że w 1982 r. marka Heuer, jako jedna z pierwszych ustaliła kryteria, które powinny spełniać zegarki sportowe, zwłaszcza te dla nurków. Tamte zasady obowiązują do dziś, warto więc je przypomnieć. Sportowy zegarek według TAG Heuera musi zatem mieć: odporne na zarysowanie, szafirowe szkło, zakręcaną koronkę z podwójnym uszczelnieniem (chroni przed przedostaniem się wody i kurzu), gwarantowaną wodoszczelność co najmniej do 300 m, świecące wskazówki i indeksy godzinowe umożliwiające odczytanie czasu pod wodą oraz jednostronnie obrotowy pierścień służący do dokładnego odmierzania czasu nurkowania. To wszystko ma model Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic.

TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic
TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic

Najbardziej rzuca się w oczy jego dwunastokątny pierścień z sześcioma polerowanymi elementami i 60-minutową podziałką oraz dosyć duża, zakręcana koronka ze specjalną ochroną. Tarcza (czarna lub biała) jest zrobiona z macicy perłowej i ozdobiona poziomymi pasami przywodzącymi na myśl tekowe deski z pokładów luksusowych jachtów. Na nią zostały nałożone dosyć grube indeksy godzinowe, które są pokryte masą świecącą (podobnie jak pogrubione wskazówki). Oprócz nich, na tarczy znalazł się datownik na godz. 3 z powiększającym szkłem ułatwiającym odczyt wskazań. W tej wersji, Aquaracer wygląda jak prawdziwy, sportowy zegarek. TAG Heuer oferuje też wersję w stylu glamour z 11 diamentowymi indeksami godzinowymi o wadze 0,11 kr, która też zachowuje wszystkie cechy sportowego modelu.

TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic
TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic
TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic

Stalowa koperta Aquaracera ma 32 mm średnicy i jest wodoszczelna do 300 m. Połączona z nią stalowa bransoleta otrzymała solidne ogniwa – te zewnętrzne są szczotkowane, dzięki czemu mają matową powierzchnię, a środkowe polerowane, więc ładnie błyszczą. Za wszystkie wskazania odpowiada automatyczny mechanizm (kaliber 9) z 40-godzinną rezerwą chodu.

Warianty zegarka TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9
Warianty zegarka TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9

TISSOT - partner relacji z targów Baselworld 2018

TAG Heuer Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic

Producent TAG Heuer
Nazwa modelu Aquaracer Lady Calibre 9 Automatic
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu Calibre 9
Rezerwa chodu (h) 40
Tarcza czarna lub biała
Koperta stal
Średnica (mm) 32
Wodoszczelność 300m
Pasek bransoleta