Seiko Prospex Street Series [dostępność, cena]

Bazując na świetnie rozpoznawalnym modelu z połowy lat 70. ubiegłego wieku Seiko przygotowało kolekcję dopasowaną do klimatów streetwearowych, w trzech kombinacjach kolorystycznych i z kalibrem Solar.

Spośród wielu modowych trendów, tym, który ku zaskoczeniu znawców tematu zdaje się na dobre zadomowić nawet w świecie high fashion jest streetwear. Do tej pory zarezerwowany dla marek mainstreamowych i raczej skate’ów niż gentlemanów oraz dam w markowych ciuchach, „styl ulicy” nagle przebojem wkroczył na wybiegi. O dziwo zegarkowy świat, ostatnimi czasy mocno podatny na wszelkie trendy, modę na streetwear niespecjalnie podchwycił, a nowa linia Seiko jest jednym z bardzo niewielu ukłonów w tę stronę.

Seiko Prospex Street Series
Seiko Prospex Street Series

Prospex Street Series składa się z trzech referencji, opartych na znanym, lubianym, cenionym i mocno zakorzenionym w historii, pierwszym zegarku typu diver z tytanu, z roku 1975. Oliwkowozielony, szary albo granatowy wariant ma tę samą, dużą kopertę średnicy 46,2 mm, grubości 12,7 mm i WR na poziomie 200 m. Zrobiona ją ze stali (z czarną powłoką) z plastikowym, zewnętrznym „kołnierzem”. W jej wnętrzu Seiko zamknęło niezawodny i w sumie bezobsługowy (przynajmniej w porównaniu do kalibrów mechanicznych) kaliber V157 z modułem Solar, ładującym baterię światłem słonecznym. W pełni naładowany, zegarek popracuje przez 10 miesięcy.

Szara, zielona albo niebieska tarcza otrzymała zestaw nurkowych, nakładanych indeksów godzinowych z luminową Lumibrite, duże wskazówki i okienko daty na wysokości godz.4.

Seiko Prospex Street Series
Seiko Prospex Street Series

Każda z trzech wersji Prospex Solar Street Series dostała pasujący kolorystycznie, silikonowy pasek ze stalową klamerką. Propozycja skierowana jest zdecydowanie do młodego klienta, który streetwaer traktuje jak element własnej kultury. Zegarek jest dostępny online (np.  TUTAJ) i w salonach stacjonarnych. Egzemplarz kosztuje 1 849 PLN.

Seiko Prospex Street Series
Seiko Prospex Street Series

Seiko Prospex Street Series

Producent Seiko
Nazwa modelu Prospex Street Series
Mechanizm kwarcowy
Symbol mechanizmu V157
Koperta stal
Średnica (mm) 46,2
Wysokość (mm) 12,7
Wodoszczelność 200m
Cena (PLN) 1849