Seiko Presage Cocktail z nowymi tarczami [cena]

Pokazany na tegorocznych targach Baselworld Presage Cocktail szybko okazał się hitem japońskiej manufaktury. Dwie nowe wersje ponownie zainspirowane zostały klasycznymi koktajlami.

Właśnie kiedy testujemy dla Was w pocie czoła (i z drinkiem w ręku) jedną z referencji kolekcji Seiko Presage Cocktail, japońska marka pokazała cztery dodatkowe referencje serii, z nowymi, nieco inaczej wykończonymi cyferblatami. Inspiracja ponownie jest mocno alkoholowa, choć tym razem projektanci Seiko udali się do konkretnego baru – Star Bar w Tokio Ginza. Barmański mistrz Hisashi Kishi przygotował dla nich dwa koktajle: niebieski Starlight i kremowo-różowe Sakura Hubuki. Na ich podstawie (jakkolwiek to interpretować) tarcze ozdobione zostały asymetrycznymi, ciekawymi wzorami. Powstają one w wyniku siedmioetapowego nakładania i formowania błyszczącej powierzchni.

Seiko Presage Cocktail SSA361
Seiko Presage Cocktail SSA361
Seiko Presage Cocktail SRPC03
Seiko Presage Cocktail SRPC03

Technicznie zegarki to dwa te same co poprzednio modele, z prostym automatem i datą oraz z rezerwą chodu i analogowym datownikiem. Stalowe koperty mają 40.5mm średnicy, odpowiednio 11.8mm i 14.4mm wysokości, wypukłe szkiełko Hardlex, sygnowaną logo koronkę oraz skórzany pasek z zatrzaskiwaną, stalową klamerką. Wewnątrz kopert pracują automatyczne kalibry 4R35 i 4R57 z 41-godzinną rezerwą chodu i 3-Hercowym balansem.

Za wariant prostszy trzeba będzie zapłacić 420 EUR (~1.780 PLN). Komplikacje podnoszą cenę do 550 EUR (~2.330 PLN).

Seiko Presage Cocktail
Seiko Presage Cocktail
Seiko Presage Cocktail
Seiko Presage Cocktail