Rolex Oyster Perpetual 39 z białą lub czarną tarczą [zdjęcia live, cena]

Propozycja entry-level w męskiej kolekcji Rolexa – Oyster Perpetual – wzbogaciła się właśnie o dwie nowe referencje, w których kolorowe cyferblaty zastąpiono absolutnie klasyczną, białą albo czarną tarczą.

Kiedy niemal dokładnie dwa lata temu testowałem wtedy jeszcze nowiutkiego Oyster Perpetuala 39 mm (czytaj TUTAJ), już w pierwszych słowach napisałem, że jaki Rolex jest, każdy widzi. Nawet najbardziej bazowy, najprostszy i najtańszy zarazem model zegarka opuszczającego fabrykę w Genewie ma wszystko to, co każdy inny Rolex mieć musi – perfekcyjne wykonanie i precyzyjny (certyfikowany przez markę) mechanizm. Recenzowany OP39 miał szary cyferblat, w sumie najbardziej „normalny” z całej palety dostępnych w tamtym czasie kolorów. Pierwotnie Rolex przygotował Oystery (dostępne w rozmiarach 39, 36 i 34 mm) w raczej ekstrawaganckich wariantach purpury, oliwkowej zieleni, jaskrawego niebieskiego i wspomnianej szarości. Wszystkie przełamano kontrastowymi detalami, a to razem czyniło zegarki raczej egzotycznymi. Oyster Perpetual zawsze był w ofercie Rolexa czasomierzem idealnym na co dzień, do wszystkiego i na każdą praktycznie okazję. Dlatego czekałem – nie tylko ja pewnie – na bardziej tradycyjny wariant. I oto jest, pokazany chwilę po Baselworld OP39 z białym albo czarnym cyferblatem.

Rolex Oyster Perpetual 39
Rolex Oyster Perpetual 39

Technicznie, mechanicznie i w detalach nowy OP niczym nie różni się od „starego”. Inne są tylko cyferblaty, ale to robi wielką różnicę. Obie wersje utrzymano w monochromatycznych kombinacjach bieli z czarnymi albo czerni z białymi dodatkami, wypolerowanymi indeksami i wskazówkami oraz sporą ilością substancji świecącej Chromalight. Całość tworzy w sumie klasyczną kompozycję – i to w nowym Oysterze podoba mi się najbardziej. Można by nawet zaryzykować teorię, że dla „jednozegarkowca” (a takich jest wielu) Oyster w bieli albo czerni może być propozycją idealną. Zwłaszcza w zestawieniu z satynowaną bransoletą Oyster i motylkowym zapięciem Oysterclasp.

Rolex Oyster Perpetual 39
Rolex Oyster Perpetual 39
Rolex Oyster Perpetual 39
Rolex Oyster Perpetual 39

Tytułem przypomnienia – zegarek w wersji 39 mm napędza automatyczny kaliber 3132 z 48h rezerwą chodu, krzemową sprężyną balansową Parachrom i gwarantowaną precyzją na poziomie +/-2s na dobę (plus certyfikat chronometru COSC).

Biały i czarny Oyster Perpetual 39 powinny trafić do salonów lada moment. Sugerowana cena jednego to 5.350EUR (~22.830PLN).

Rolex Oyster Perpetual 39
Rolex Oyster Perpetual 39
Zdjęcia live: Monochrome-watches.com

Rolex Oyster Perpetual 39

Producent Rolex
Nazwa modelu Oyster Perpetual 39
Mechanizm z automatycznym naciągiem
Symbol mechanizmu 3132
Rezerwa chodu (h) 48
Tarcza biała lub czarna
Koperta stal
Średnica (mm) 39
Pasek bransoleta