Patek Philippe Aquanaut „Jumbo” Ref. 5168G – Basel 2017 [zdjęcia live, cena]

20 lat – dokładnie tyle czasu jest już z nami sportowo-casualowa kolekcja zegarków Aquanaut. Nowa referencja, która zasili w tym roku jej szeregi, otrzymała powiększoną kopertę z białego złota i modny, niebieski kolor.

W 2016 roku obchodziliśmy 40. urodziny Nautilusa. Z tej okazji genewska manufaktura stworzyła dwa wyjątkowe zegarki, które opisaliśmy już w detalach TUTAJ. Ten rok należeć będzie do Aquanauta – linii, o której świat usłyszał po raz pierwszy 2 dekady temu (notabene na targach w Bazylei). Pokazany właśnie model, oznaczony numerem referencyjnym 5168G, to pierwsza z przygotowanych na okrągły jubileusz nowości.

Patek Philippe Aquanaut Ref. 5168G
Patek Philippe Aquanaut Ref. 5168G

O ile wielu producentów często musi się mocno nagimnastykować aby wywołać u klientów efekt WOW, w przypadku Patka na miano niemal rewolucji zakrawa zmiana średnicy koperty, jej materiału lub koloru tarczy. Nowy Aquanaut łączy wszystkie trzy wymienione modyfikacje.

Patek Philippe Aquanaut Ref. 5168G
Patek Philippe Aquanaut Ref. 5168G

Ref. 5168G to pierwszy męski Aquanaut w białym złocie. Powiększony do 42,2mm rozmiar zegarka nawiązuje do modelu z 1976 roku, ochrzczonego przydomkiem „Jumbo”. Koperta (WR120m) otrzymała ośmiokątny kształt z mocno zaokrąglonymi brzegami, a zamknięta pod szafirowym szkiełkiem tarcza powstała z brązu, na który naniesiono niebieską powłokę PVD (jest w centralnej części niebieska i gradientowo przechodzi w niemal czarny przy brzegach). Niebieski jest również kompozytowy pasek odporny na działanie wody i promieni UV.

Caliber 324 S C
Caliber 324 S C

W związku z tym, że do napędzania zegarka użyto mechanizmu 324 SC (czyli kalibru stosowanego we wcześniejszym, mniejszym Aquanaucie) okienko datownika siłą rzeczy widoczne jest bliżej centralnej części tarczy. Poza tym werk to 4-Hercowowa jednostka z 45-godzinną rezerwą chodu, balansem Gyromax® i złotym, nakręcającym wszystko obrotem w jednym kierunku wahnikeim.

Patek Philippe Aquanaut Ref. 5168G
Patek Philippe Aquanaut Ref. 5168G

Aquanaut 5168G nie został objęty żadną limitacją, a za pojedynczą sztukę zdecydowanemu nabywcy przyjdzie wyciągnąć z portfela 34.000EUR (~145.000PLN).