Panerai Luminor Submersible 1950 3 Days GMT Mike Horn „Pole2Pole” Edition

Kolejnym etapem współpracy pomiędzy Mikiem Hornem i Officine Panerai jest dwuletnia wyprawa, w trakcie której ten znany podróżnik przekroczy oba bieguny. Na nadgarstku towarzyszyć mu będzie limitowany do 500 egzemplarzy, tytanowy Luminor z GMT.

Marka Panerai od lat wspiera urodzonego w RPA, szwajcarskiego podróżnika. Po wyprawie Arktos (2002-2004), North Pole Winter Expedition (2006) oraz Pangea (2008-2012), teraz Horn planuje przemierzyć – w ramach ekspedycji Pole2Pole – Ziemię od bieguna do bieguna.

Pole2Pole
Pole2Pole

Dedykowany wyprawie zegarek, to Luminor Submersible z 47mm kopertą (WR300m) ze szczotkowanego tytanu, czyli hipoalergicznego materiału gwarantującego niewielką – w porównaniu do stali – wagę.

Pod frontowym, szafirowym szkiełkiem widać granatową (nawiązanie do oceanów) tarczę z rzucającą się w oczy żółtą wskazówką GMT. W kolorze tym wykonano również kropki małego sekundnika (na godz. 9) oraz napis informujący o nazwie ekspedycji POLE2POLE widoczny w dolnej części tarczy. Pozostałe elementy to m.in. znane z modeli Submersible duże, częściowo szkieletowane centralne wskazówki oraz indeksy, cyfry i elementy nurkowego bezela wypełnione sporą ilością Super-LuminNovy.

Panerai PAM719
Panerai PAM719

Wszystkie wskazania regulowane są za pomocą koronki zabezpieczonej opatentowanym przez Panerai elementem z odciąganą dźwigienką. Za pracę zegarka odpowiada automatyczny kaliber P.9001. Zbudowany na 29 kamieniach werk zasilają dwa połączone ze sobą bębny sprężyny, gwarantujące rezerwę chodu na poziomie 72 godzin. Mechanizm ukryto pod pełnym deklem, na który – prócz podpisu Mike’a Horna – trafił grawer niedźwiedzia polarnego oraz pingwina, czyli zwierząt kojarzących się jednoznacznie z biegunami.

Panerai PAM719
Panerai PAM719

Panerai PAM719 trafi do sprzedaży na gumowym pasku zakończonym tytanową klamerką. Cena za jeden z 500 egzemplarzy to 9.600CHF (~40.000PLN).