Longines i CSIO5* Sopot 2019

Pięciogwiazdkowe zawody CSIO ściągnęły na sopocki Hipodrom największe sławy światowego jeździectwa. Oficjalnym chronometrażystą wydarzenia była firma Longines, która przy okazji zaprezentowała część przygotowanych na 2019 rok zegarkowych nowości.

Od kilku lat w czerwcu do Sopotu zjeżdżają światowej klasy jeźdźcy ze swoimi wartymi majątek końmi. To zasługa awansu organizowanych tu zawodów w skokach przez przeszkody do rangi imprezy 5-gwiazdkowej, a co za tym idzie niezwykle prestiżowej, liczącej się w rankingach i z konkretną pulą nagród (w tym roku to ponad 2 miliony złotych). A tam gdzie mamy do czynienia ze sportową rywalizacją, pojawia się automatycznie potrzeba precyzyjnego pomiaru czasu. Firma Longines współpracuje w tym zakresie z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) od 2013 roku. Producent zegarków ze Saint-Imier jest partnerem FEI oraz oficjalnym chronometrażystą organizowanych przez federację zawodów. Dodatkowo w tym roku wydarzenie odwiedził również prezydent marki Longines Walter von Känel, który nie tylko wręczył jedną z nagród, ale towarzyszył także dziennikarzom oraz dystrybutorom marki podczas kilku dni konnych rywalizacji. W tym miejscu warto podkreślić, że Von Känel pracuje w Longines już ponad 50 lat. Chyba nie ma drugiej osoby, mogącej się pochwalić takim stażem w jednej firmie. Na uwagę zasługuje również jego fascynacja naszym krajem i polską historią powojenną. Swobodnym manewrowaniem po zawiłościach losów PRL i żonglowaniem nazwiskami oraz datami potrafi niejednego zawstydzić.

Jedna z nagród w konkursie FEI Jumping Nations Cup- zegarek Longines
Jedna z nagród w konkursie FEI Jumping Nations Cup- zegarek Longines

Tegorocznym zwycięzcą Grand Prix o nagrodę Longines został reprezentant Niemiec, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, Daniel Deusser na koniu Jasmien vd Bisschop.

Wręczenie zegarka Longines - Daniel Deusser i Katarzyna Sosińska
Wręczenie zegarka Longines – Daniel Deusser i Katarzyna Sosińska

Z kolei niedzielny Puchar Narodów na zawodach CSIO5* Sopot zakończył się – podobnie jak w zeszłym roku (o czym możecie przeczytać TUTAJ) – wygraną drużyny Belgii. Wszyscy zwycięzcy otrzymali z rąk Waltera von Känela po zegarku Longines.

Zwycięska drużyna z Belgii oraz prezydent marki Longines - Walter von Kanel
Zwycięska drużyna z Belgii oraz prezydent marki Longines – Walter von Kanel

Zawody FEI Nations Cup w Sopocie były również miejscem prezentacji kolekcji zegarków HydroConquest (częściowo pokazaną już na Baselworld 2018). I choć to modele, które nie wiążą się ze światem koni, tylko ze sportami wodnymi, to biorąc pod uwagę fakt, że od morza dzieliło nas kilka kroków, aż chciało się spróbować przetestować je w Bałtyku. O najnowszym modelu HydroConquest z kopertą z czarnej ceramiki pisaliśmy już w detalach TUTAJ.

Longines HydroConquest Ceramic
Longines HydroConquest Ceramic

Na koniec warto dodać, że w 2019 roku zawodom towarzyszyła świetna atmosfera, podgrzewana dodatkowo przez wspaniałą pogodę. Z roku na rok impreza gromadzi również coraz większą publiczność. Organizatorom należą się brawa za profesjonalne przygotowanie na światowym poziomie. Już teraz gorąco zachęcamy Was, żeby za rok pojawić się na Hipodromie i zobaczyć zmagania na sopockim parkurze na żywo.

CSIO***** Sopot: Tomasz Kiełtyka, Katarzyna Sosińska (PR Manager Longines), Łukasz Doskocz oraz Krystyna Tęcza (Wydawnictwo Bauer)
CSIO***** Sopot: Tomasz Kiełtyka, Katarzyna Sosińska (PR Manager Longines), Łukasz Doskocz oraz Krystyna Tęcza (Wydawnictwo Bauer)