IWC Flagship Boutique New York City
535 Madison Avenue to od kilku dni adres flagowego i zarazem największego na świecie butiku manufaktury IWC Schaffhausen. Dla każdego odwiedzającego „Wielkie Jabłko” fana mechanicznego zegarmistrzostwa przystanek obowiązkowy.
Zegarkowe butiki są dla każdego pasjonata zegarków idealnym miejscem codziennego (częstego) obcowania z ulubionymi markami i czasomierzami, choć nasz rodzimy rynek zdecydowanie nie rozpieszcza nas w tym względzie – bardzo delikatnie mówiąc. Na szczęście stosunkowo tanie możliwości podróżowania pozwalają praktycznie bezproblemowo obcować z nieporównywalnymi rynkami zachodnimi, a i zegarkowa podróż za ocean nie jest niczym nadzwyczajnym. Otwarty właśnie w jednym z najbardziej pożądanych turystycznie miast świata – Nowym Jorku – flagowy butik IWC Schaffhausen to jeden z najciekawszych i najbardziej imponujących zegarkowych salonów na świecie, czyniących zakup wymarzonego zegarka zupełnie niepowtarzalnym zapewne przeżyciem.
Mieszczący się pod adresem 535 Madison Avenue (na rogu 54. Ulicy) na Manhatanie butik to największy monobrandowy salon manufaktury – jego łączna powierzchnia liczy przeszło 3000 ft² (ponad 278 m²). Podzielona na kilka tematycznych sal przestrzeń prezentuje wszystkie kolekcje dostępne w portfolio marki (Aquatimer, Pilot’s, Portugese, Portofino, Da Vinci, Ingenieur), przedstawione w specjalnym anturażu w towarzystwie tematycznych gadżetów, z których część przeznaczona jest do sprzedaży. Zaaranżowany podobnie jak drugi flagowy butik IWC w Hong Kongu, nowojorski salon pozwoli nie tylko obejrzeć lub nabyć każdy z dostępnych w ofercie IWC czasomierzy, ale także zapoznać się z historią i filozofią firmy. Z całą pewnością kupienie wymarzonego zegarka w takich okolicznościach jest nie lada przyjemnością, której zapewne w Polsce nie dane nam będzie zaznać jeszcze długie lata.
Oficjalne otwarcie salonu wraz z ceremonialnym przecięciem wstęgi odbyło się 26 kwietnia. Wśród gości zaproszonych i witanych osobiście przez CEO IWC Schaffhausen – Georgesa Kerna – znalazły się m.in. modelki Karolina Kurkova i Adriana Lima, aktorzy Channing Tatum, Matthew Fox, Joe Manganiello i Chris Hemswort oraz legendy zawodowego boksu Larry Holmes i Evander Holyfield. Specjalnym gościem była również Miya Ali, mniej znana córka największego boksera wszechczasów – Muhammada Alego. Jej obecność związana była z prezentacją specjalnej, ekskluzywnej dla rynku amerykańskiego, edycji Big Pilota dedykowanego królowi boksu.
Big Pilot’s Watch Edition Muhammad Ali
Specjalny, limitowany do 250 numerowanych egzemplarzy model BP Muhammad Ali to hołd manufaktury IWC Schaffhausen złożony legendarnemu, charyzmatycznemu i genialnemu pięściarzowi – Cassiusowi Marcelussowi Clayowi, znanemu szerzej jako Muhammad Ali. W latach swojej zawodowej kariery Ali stoczył 61 walk, z których 56 wygrał, z czego 37 przez nokaut. Wielokrotny zawodowy Mistrz Świata kategorii ciężkiej kilku bokserskich federacji jest także Mistrzem Olimpijskim – zloty medal zdobył na Igrzyskach w Rzymie w 1960 roku. 70-letni dziś Muhammad Ali, od niemal 20 lat zmagający się z chorobą Parkinsona, jest nadal uważany za najwybitniejszego pięściarza, jaki kiedykolwiek stanął na zawodowym ringu.
Big Pilot’s Watch Edition Alie to kolorystyczna wariacja na temat standardowego modelu Wielkiego Pilota, dostępnego od lat w kolekcji manufaktury z Schaffhausen. Dedykowany amerykańskiej legendzie boksu model wyróżniają czerwone aplikacje z masy luminescencyjnej na tarczy, zdobiące indeksy godzinowe, charakterystyczny trójkąt na godzinie 12 oraz duże wskazówki – godzinową i minutową. Poza tymi akcentami i specjalnie grawerowanym, stalowym deklem, zegarek to standardowe dla seryjnego Big Pilota parametry. W 46mm, stalowej kopercie na skórzanym pasku z czerwonym podszyciem pracuje manufakturowy, automatyczny kaliber 51111 z 7-dniową rezerwą chodu, systemem naciągu Pellatona i balansem tykającym z częstotliwością 3HZ (21.600 A/h). Każdy egzemplarz czasomierza sprzedawany będzie w zestawie z monumentalnym, stolikowym albumem „GOAT – Gratest of All Time” autorstwa Howarda Binghama, prezentującym ponad 3000 fotografii dokumentujących życie i karierę Muhammada Alego.
Limitowany we wspomnianej wcześniej ilości 250 sztuk zegarek dostępny będzie jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Jeśli więc ktoś z Was zapragnie dołączyć model do swojej zegarkowej kolekcji, ma idealny pretekst aby odwiedzić Nowy Jork i genialny, flagowy butik IWC.
Opracowanie: Łukasz Doskocz