Eterna Eternity [ceny]

Nowe propozycje Eterny to ukłon w stronę miłośników klasyki. Zegarki – zarówno męskie jak i damskie – stylistycznie nawiązują do modeli z lat 50. i 60. minionego wieku.

Kilka dni temu przybliżyliśmy wam historię Eterny. Mniej więcej wtedy firma pokazała nowe zegarki, które wzbogacą kolekcję Eternity.

Za inspirację dla czasomierzy posłużyły modele historyczne, produkowane przez Eternę ponad 60 lat temu (teraz dostosowano je rozmiarowo i materiałowo do panujących trendów). I tak panowie mogą wybrać jeden z dwóch zegarków o średnicy 40mm i grubości 10,05mm. Koperta (WR50m) pierwszego powstała ze szczotkowanej oraz polerowanej stali, zestawionej z czarnym paskiem imitującym krokodyla. Druga wersja jest pozłacana (PVD) i otrzymała brązowy pasek. W obu przypadkach zegarki napędza Sellita SW200-1 (4Hz i skromne 38h rezerwy chodu), a ozdobiona szlifem słonecznym srebrna tarcza to proste połączenie nakładanych indeksów, delikatnej podziałki minutowej, okienka daty (na godz. 3) oraz trzech centralnie zamocowanych wskazówek. Do produkcji Eternity użyto dwóch szafirowych szkiełek – jedno zabezpiecza tarczę, drugie mechanizm.

Cena za wersję w stali to 1.600EUR (~7.000PLN), a w stali ze złotym PVD 1.700EUR (~7.500PLN).

Eterna Eternity - kolekcja męska
Eterna Eternity – kolekcja męska

Dla pań Eterna przygotowała dwa modele w stalowych, pozłacanych kopertach (o średnicy 32mm i grubości 7,05mm), z bezelem wysadzanym 68 diamentami. Tarcze zegarków powstały z masy perłowej, którą zdobi dodatkowe 8 diamentów (wersja na polerowano-szczotkowanej bransolecie) albo nakładane indeksy godzinowe (wersja na skórzanym pasku). W obu przypadkach wykorzystano duże, czarne, rzymskie cyfry XII, III, VI oraz IX. Wewnątrz koperty o klasie wodoszczelności 50m pracuje kwarcowy mechanizm ETA 956.412.

Damską Eternity na pasku wyceniono na 2.800EUR (~12.300PLN), a na bransolecie na 3.300EUR (14.500PLN).

Eterna Eternity - kolekcja damska