Dubai Watch Week 2019 – „Technology and Innovation”

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja Dubai Watch Week – największej tego typu imprezy w branżowym kalendarzu. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia są technologia i innowacje oraz ich znaczenie w rozwoju zegarmistrzostwa.

Choć Dubai Watch Week może Wam się na pozór wydawać imprezą mocno egzotyczną i oderwaną od naszej, europejskiej rzeczywistości, de facto jest zupełnie inaczej. Jak pisałem już po DWW 2017 (patrz TUTAJ), organizatorzy wykreowali zupełnie nowy, świeży format wydarzenia, skupiony zdecydowanie na promocji kultury zegarkowej, poszerzaniu wiedzy o zegarmistrzostwie i jego niekoniecznie komercyjnym wymiarze. Organizatorem jest największy na Bliskim Wschodzie dystrybutor – Ahmed Seddiqi & Sons – ale mimo, że do udziału w imprezie zaprasza wszystkie marki ze swojego portfolio, całość nie ma komercyjnego charakteru. Wydarzenie stawia na edukację i robi to na tyle sprawnie, że pomysły z Dubaju zaczęły kopiować największe branżowe imprezy w Szwajcarii.

Motto edycji 2019 to „Technology and Innovation” (“Technologia i Innowacje”).

Dubai Watch Week podzielony jest na kilka różnych elementów, w tym zegarmistrzowskie Masterclasses, panele dyskusyjne, Creative Hub, wystawy, prezentacje nowych modeli, ekspozycję GPHG oraz osobną sekcję domu aukcyjnego Christie’s. Wśród gości znaleźli się w tym roku m.in. Jean-Claude Biver, Edouard Meylan (H. Moser & Cie.), Pascal Raffy (Bovet), Fabrizio Buonamassa (Bulgari), Philippe Dufour, Stephen Forsey (Greubel Frosey) i Aldis Hodge. Spora cześć aktywności jest otwarta dla publiczności, więc jeśli akurat zdarzy się Wam być na miejscu, zdecydowanie warto zajrzeć.

Więcej informacji o Dubai Watch Week 2019 najdziecie na oficjalnej stronie TUTAJ.

Relację prosto z Dubaju będzie mogli śledzić na CH24.PL i pod hashtagime #DWW19 na Instagramie.