CORUM Admiral’s Cup Chronograph 48 Grand Prix

Współpraca manufaktur zegarmistrzowskich z teamami żeglarskimi to partnerstwo dość popularne w zegarkowym świecie. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku marki CORUM, będącej partnerem teamu OKALYS-Corum. Właśniej tej współpracy dedykowany jest najnowszy chronograf z linii Admiral’s Cup.

Dowodzona przez ambasadora marki, Loicka Peyrona, jednostka OKALYS rywalizuje na żeglarskich trasach m.in. z zespołem Alinghi, którego zegarkowym partnerem jest manufaktura HUBLOT. Alinghi ma swój dedykowany zegarek, przyszła więc pora na zegarek dedykowany regatom, w których udział bierze ekipa Okalys. Specjalny model to Admiral’s Cup Chronograph 48 Grand Prix w charakterystycznej, 12-kątnej kopercie.

foto: CORUM
foto: CORUM

Mierzący 48mm średnicy zegarek wykonany jest z tytanu połączonego z czarną gumą (z niej wykonany jest bezel). Doskonale rozpoznawalne logo marki zdobi tytanową, duża koronkę oraz wahnik, widoczny poprzez przeszklony, szafirowy dekiel. Na tarczy dominuje kolor pomarańczowy, barwy teamu Okalys, pięknie komponujący się z szarością i czernią pozostałych elementów, oraz środkowym elementem ozdobionym pasami genewskimi.

foto: CORUM
foto: CORUM

Czasomierz wyposażony jest w automatyczny kaliber CO753 z certyfikatem chronometru COSC. Jego balans pracuje z częstotliwością 28.800 wahnięć/h, zaś pełny naciąg sprężyny gwarantuje 42 godziny rezerwy chodu. Moduł chronografu pozwala odmierzać czas za pomocą centralnej wskazówki sekundowej oraz licznika 30-minutowego (na godzinie 3). Mała tarcza na godzinie 9 pełni funkcję sekundnika, zaś okienko datownika wkomponowane jest w tarczę chronografu (również na godzinie 3).

Dostępny na skórzanym pasku z płóciennym wzorem oraz pomarańczowym przeszyciem zegarek, będzie limitowany do jedynie 25 egzemplarzy. W butikach marki pojawi się w lipcu tego roku.

źródło: CORUM
opracowanie: Łukasz Doskocz