Certina DS Action Diver

Kilka dni temu w Warszawie miała miejsce konferencja, na której zaprezentowano tegoroczne nowości Certiny. Wśród nich znalazł się automatyczny zegarek sportowy dla nurków, DS Action Diver.

Koperta nowej Certiny mierzy 43,2 mm i została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej zwieńczonej grubym szafirowym szkłem z powłoką antyrefleksyjną oraz pierścieniem z głębokim rowkowaniem. Bezel – obracający się w jednym kierunku – jest bardzo łatwy w obsłudze (nawet w piankowej rękawiczce), zaś jego pokryta warstwą substancji luminescencyjnej skala i duże cyfry pozwalają odczytać wskazania nawet w podwodnych ciemnościach). Superluminova pokrywa także wskazówki i centralny sekundnik krążące nad czarną tarczą zegarka. Na godz. 4:30 producent zamieścił okienko daty.

DS Action Diver bazuje na sprawdzonym, automatycznym werku ETA 2824-2.

Certina DS Action Diver na kauczukowym pasku
Certina DS Action Diver na kauczukowym pasku

Czasomierz wyposażono w system bezpieczeństwa CERTINA DS Concept, a techniki jego produkcji są zgodne z normą ISO 6425 określającą standardy zegarków dla nurków. Przypomina o tym inskrypcja na tarczy o treści „Diver’s watch 200 m / ISO 6425”. Dzięki zakręcanej koronce i deklowi DS Action Diver wytrzymuje ciśnienie statyczne o wartości 20 bar. Designerzy nowego modelu umieścili na deklu zegarka tradycyjne logo z żółwiem, nawiązujące do czasomierzy CERTINA produkowanych w latach 50. i 60. zeszłego stulecia.

Złożoną z trzech rzędów ogniw bransoletę wieńczy specjalne zapięcie z możliwością szybkiego wydłużenia i dostosowania do pianki nurkowej. Zakręcaną koronkę zaś zdobi monogram ‘DS’ – to znak, że jej delikatny mechanizm jest chroniony przed uderzeniami i niewłaściwym, przypadkowym użyciem.

Dostępna będzie także inna wersja zegarka w stalowej kopercie – z czarną tarczą i nieregularnym kauczukowym paskiem z bezpiecznym zapięciem bransoletowym z nurkowym przedłużeniem. Ponadto CERTINA przygotowała dwie wersje w kopertach z tytanu z antracytowym bezelem i odpowiadającą mu barwą tarczą ozdobioną słonecznym szlifem. Jeden z nich został wyposażony w tytanową bransoletę, a drugi w kauczukowy pasek. Oba mają podobne, specjalne zapięcia jak wersje stalowe. Tytan to materiał idealnie nadający się do nurkowych eskapad. Jest lekki i słynie ze swojej wysokiej odporności na korozję.

Certina DS Action Diver w tytanowej kopercie
Certina DS Action Diver w tytanowej kopercie

Informacje techniczne:

Mechanizm: automatyczny ETA 2824-2;

Funkcje: wskazania godzin i minut; centralny sekundnik; datownik

Koperta: szczotkowana stal szlachetna 316L z polerowanym pierścieniem lunety; średnica 43.2mm;

Dekiel: pełny, zakręcany, ze specjalnym logo CERTINA i wizerunkiem żółwia

Wodoszczelność: do 200 metrów (20 barów)

Szkiełko: szafirowe z powłoką antyrefleksyjną

Pasek/Bransoleta: Bransoleta stalowa z trzech rzędów ogniw z bezpiecznym zapięciem, z możliwością szybkiego wydłużenia

Nr ref.: C013.407.11.051.00

Dostępne wersje:
koperta ze stali szlachetnej 316L na kauczukowym pasku,
koperta z tytanu na kauczukowym pasku,
koperta z tytanu na tytanowej bransolecie.

źródło: Certina / Swatch Group Polska
opracowanie: Tomasz Kiełtyka