Basel 2014: Glycine F104

Na swoje 100. urodziny firma Glycine przygotowała specjalny, limitowany zestaw dwóch zegarków zaprojektowanych w hołdzie samolotowi Lockheed F104.

Firma Glycine swoją przygodę z zegarmistrzostwem rozpoczęła w 1914 roku od wytwarzania mechanizmów do damskich czasomierzy (więcej o historii – TUTAJ). Obecnie kojarzy się głównie z produkowanym od 1953 Airmanem oraz innymi modelami typu „pilot”. W tym roku jeden z nich doczekał się reedycji w formie limitowanego zestawu dwóch zegarków: naręcznego oraz kieszonkowego. Oba nawiązują do znanego z lat 50. i 60. minionego stulecia samolotu Lockheed F104.

Glycine F104
Glycine F104

Model naręczny to zegarek o średnicy 48mm, który napędza automatyczny mechanizm GL224 (4Hz, 38h rezerwy chodu). Zestawiono go ze skórzanym, postarzanym paskiem w kolorze brązowym, który prócz przeszyć jest również nitowany.

Na białą tarczę F104 naniesione zostały duże i czytelne „piaskowe” cyfry arabskie pełniące rolę indeksów godzinowych. Z jednej strony otacza je podziałka minutowa (od zewnątrz), a z drugiej (od wewnątrz) podziałka godzinowa 13 – 24. Za wskazanie czasu odpowiadają trzy centralne wskazówki w kolorze niebieskim. Dwie z nich (godzinowa i minutowa) zostały wypełnione sporą ilością luminovy.

Drugi czasomierz to 48mm kieszonka, którą można nosić na dostarczonym w zestawie łańcuszku. Kompozycja na tarczy różni się nieznacznie od wersji naręcznej – centralną wskazówkę sekundową zastąpiła tu tarczka z małą sekundą (na godz. 6). Za wszystkie wskazania odpowiada mechanizm z ręcznym naciągiem oznaczony numerem GL098.

Glycine F104 zestaw
Glycine F104 zestaw

Oba zegarki będą limitowane do 250 szt. i wraz z certyfikatem trafią do sprzedaży w specjalnym, drewnianym pudełku. Cena zestawu to 10.800PLN.

Glycine F104 zestaw
Glycine F104 zestaw
Prowadzący prezentację Piotr Sobota
Prowadzący prezentację Piotr Sobota