Basel 2013: Maurice Lacroix Pontos Chronographe

Trzy nowe modele dołączą do kolekcji sportowych chronografów Pontos od Maurice Lacroix. Wszystkie napędzać będzie znane i lubiane, automatyczne Valjoux 7750.

Wśród wielu nowych modeli, przygotowanych przez Maurice Lacroix na kwietniowe BaselWorld (25.04 – 2.05) swój udział będzie miał także jeden z popularniejszych w ofercie marki – Pontos Chronographe. Podstawowy chronograf z automatycznym kalibrem ML 112 (Valjoux 7750 z datownikiem i licznikami: 30-minutowym i 12-godzinnym) pojawi się w trzech nowych wersjach.

Pontos Chronographe
Pontos Chronographe

Pierwsza to czarna tarcza ze szlifem słonecznym i złotymi indeksami oraz wskazówkami – najbardziej eleganckie wydanie Pontos Chrono, dostępne ze stalową bransoletą lub paskiem ze skóry krokodyla (i opcjonalnie z bezelem z 18ct różowego złota).

Pontos Chronographe
Pontos Chronographe

Dwie pozostałe nowości to znacznie bardziej usportowione (i zdecydowanie najciekawsze w całej kolekcji w ogóle) wersje „retro” z dwukolorowymi, lakierowanymi tarczami: czarną z białymi i biała z czarnymi licznikami. Każdą wzbogacono dodatkowo czerwonymi i niebieskimi aplikacjami na skali tachymetru oraz niebieską wskazówką sekundową stopera z czerwonym czubkiem. Sportowo-vintage’owy charakter podkreślają także przestylizowane, okrągłe przyciski stopera oraz cielęcy pasek z zapięciem motylkowym.

Pontos Chronographe
Pontos Chronographe
Pontos Chronographe
Pontos Chronographe

Wszystkie 3 nowe Pontosy Chronographe mają 43mm, stalową kopertę (wykonywaną in-house przez Maurice Lacroix) z dwoma szafirowymi szkiełkami (to od strony tarczy wypukłe z antyrefleksem) i wodoszczelnością 50m.

Źródło: Maurice Lacroix
Opracowanie: Łukasz Doskocz